Görevlendirme sonuçları MEBBİS üzerinden açıklandı. Görev tanımı olarak ''Salon Görevlisi'' ifadesi kullanıldı. Peki salon görevlisi ne demek? Salon başkanıgözetmen mi olduğu nasıl anlaşılır? 

Açık Öğretim Kurumları 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Yazılı Sınavı 3 oturum şeklinde yapılacak. MEB tarafından sınav görevlendirmeleri yapılarak MEBBİS üzerinden açıklandı. Öğretmenler tarafından salon başkanı mı, gözetmen mi yoksa yedek gözetmen mi çıktığı merak edilmeye başlandı.

Sınav görevi onaylansa bile görev kağıdında salon başkanı veya gözetmen ifadesi yer almamaktadır. Bunu öğrenmenin yolu şu şekildedir:

Öncelikle sınav görevlerim ekranında yer alan, daha önce gidilen sınav görevlerinin puanları toplanmalıdır. Daha sonra sınav görevi istekleri ekranında yer alan bu yıla ait sınav puanından, eski görev puanları toplamı çıkarılmalıdır.

Elde edilen sayı, size şu an verilen sınav görevlerine ait toplam puanı verecektir. Bu sayıyı, size verilen oturum sayısına bölerek sınav görevi puanınızı öğrenebilirsiniz.

Örneğin toplam görev puanından eski görev puanlarının toplamını çıkardığınızda 65 sayısı elde ettiniz. Size verilen tek oturum görev bulunmaktadır ve salon başkanı olarak görev alacaksınız.

Örneğin toplam görev puanından eski görev puanlarının toplamını çıkardığınızda 189 sayısı elde ettiniz. Size verilen 3 oturum görev varsa, 189'u 3'e böldüğünüzde 63 sayısını elde edersiniz. 63 görev puanı ise gözetmen olduğunuzu göstermektedir.

M E B Açıköğretimsınavı

kaynak : ogretmenmeb

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0