Oyuncu Şahan Gökbakar, dün fabrika açılışı yapılan yerli elektrikli otomobil Togg ile ilgili Twitter'dan bir takipçisinin sorusuna yanıt verdi. Şahan Gökbakar Togg için "Gurur duyuyorum. Ülkemizin insanının emek verdiği ve ürettiği her şeyle gurur duyduğum gibi" dedi.

Yerli elektrikli otomobil Togg'un Bursa Gemlik'te fabrikasının açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Açılışa çok sayıda bürokrat, ünlü ve sosyal medya fenomeni katıldı. Tüm Türkiye tarafından yoğun ilgi gören açılış sonrası sosyal medya platformlarından da yorum yağdı.

Oyuncu ve yapımcı Şahan Gökbakar'a Twitter'da bir takipçisi "Togg için ne düşünüyorsun abim" demesi üzerine, Gökbakar Togg hakkındaki fikirlerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

İşte Şahan Gökbakar'ın Togg hakkındaki yorumları:

"Gurur duyuyorum. Ülkemizin insanının emek verdiği ve ürettiği her şeyle gurur duyduğum gibi. Satışa başlansın, kullanayım, sürüş deneyimini de yazarım isteyen olursa. Togg güzel bir proje. Hem çağı zamanında yakalamak hem de çevreci olması açısından çok iyi. Bence Togg'un tamamen yerli üretim olmasına gerek de yok. Fındık değil ki bu %100 yerli üretim olsun. Teknoloji artık tüm dünyadan toplanıyor. Yeter ki geliştirelim, büyütelim. Ha şunu da ekleyeyim, dünyaca ünlü otomotiv şirketi Volvo'yu Çinliler kaça aldı? 1.8 milyar dolara. Yani son 2-3 yılda sırf dolar kurunu tutabilmek için harcanan merkez bankası rezervinin, hepimizin parasının yüzde biri kadar. Bu da işin başka bir boyutu. Bilmem anlatabildim mi?"

kaynak: .kamudanhaber.net

Editör: Admin0 Admin0