ÖTV indirimi iddiaları bir süredir gündemdeki yerini korurken büyük otomobil şirketlerinin de araçlarını satışa çıkarmak yerine depolarda tuttuğu ileri sürülmüştü. Bunun üzerine sıfır araçlarda ÖTV indirimi gibi çözümler ortaya atılmıştı. Fakat Borsa Analisti Serkan Çelik, Twitter hesabı üzerinden "İlk defa araba alacaklara , 5 yıl satmamak kaydı ile ötvsiz araç alma imkanı geliyor." paylaşımını yaptı.

Twitter üzerinde 100 bini aşkın takipçisi bulunan Borsa Analisti Çelik, "İlk defa araba alacaklara , 5 yıl satmamak kaydı ile ötvsiz araç alma imkanı geliyor." açıklamasında bulundu.

Serkan Çelikin bu tweeti sonrası gençler başta olmak üzere ilk defa araç alacaklar heyecanlandı. Tweete kısa süre içerisinde 1200ü aşkın retweet ve 17 bini aşkın beğeni geldi.

5 YIL SATMAMA ŞARTI
Analist Serkan Çelikin iddiasının gerçeği yansıtıp yansıtmayacağı ilerleyen günlerde belli olacak. Fakat ÖTVsiz bir şekilde 5 yıl boyunca aracını satmama fikri şu an için kamuoyunda makul bir şart olarak görüldü

5 yıl satmama kaydının haricinde ÖTV muafiyetinden yararlanmak için ilk defa araç almanız gerekiyor. Öte taraftan ÖTVnin tamamen kaldırılmasından ziyade indirim geleceği konusunda düşünenler de bir hayli fazla

28 EKİM BEKLENİYOR
İşte tüm söylentilerin doğru olup olmayacağı ie 28 Ekim tarihinde belli olacak. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanın katılımı ile 28 Ekim 2022 tarihinde Ankarada bir program düzenlenecek.

Gerçekleştirilecek toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partinin seçim yol haritasını kamuoyuna duyuracak. Bu listede seçim vaatlerinin de bulunması nedeniyle ÖTV konusunun açıklanması bekleniyor.

kaynak: tgrt haber

Editör: Admin0 Admin0