ÖSYM, gelen tepkiler dolayısıyla 2022 yılı Temmuz ayı itibariyla salon başkanı ve gözetmen başta olmak üzere sınav görevli ücretlerini artırma kararı aldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM), 2022 yılı Temmuz-Aralık dönemi yapılacak sınavlarda görevli ücretlerini artırma kararı aldı. Yapılan artırma, 2022 yılı Aralık ayına kadar geçerli olacak. 2023 yılı Ocak ayından itibaren ücretlerin tekrar güncellenmesi bekleniyor.

 Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda ÖSYM sınav görevli ücretlerinde artış olduğu haberleri yayılmış salon başkanı ücretinin 251 liradan 327 liraya, gözetmen ücretinin de 210 liradan 317 liraya çıkarıldığı kamuoyu ile paylaşılmış ve ÖSYM'den herhangi bir yalanlama gelmemişti.

 En son yapılan YKS oturumlarında da görevlilere eski ücretler üzerinden ödeme yapılmış ve ÖSYM'ye tepkiler artmıştı. 3 Temmuz'da yapılan DSG'de de ÖSYM'nin çeşitli bölgelerde sınav görevlisi bulma noktasında bazı sıkıntılar yaşadığı iddia edilmişti.

 ÖSYM, 3 Temmuz'da yapılan DGS sınav görevli ücretlerini öğretmenlerin hesaplarına yatırdı. Salon başkanı 340 lira, gözetmen 300 lira ödeme aldı.

 Tüm bunların üzerine ÖSYM Başkanlığı sınav görevli ücretlerini artırma kararı aldı.

 2022 Temmuz'dan Geçerli Yeni Sınav Görevli Ücretleri

 Salon Başkanı: 340 TL

 Gözetmen: 300 TL

Kaynak: ogretmenmeb.com

ÖSYM , MEB, AÖF, AUZEF, ATA-UNİ Sınav Görevlerini kaçırmamak için Telegram Duyuru Kanalına bekliyoruz.

Sınav Görevi Duyuruları Telegram Grubuna Katılmak İçin TIKLAYINIZ

Editör: Admin Admin