Milli Eğitim Bakanlığı LGS sınav görevi modül ekranı aktif hale geldi. Şartları karşılayan öğretmenler sınavda görevli olabilmek için başvurabilecek. Ancak Bakanlığın verdiği karara göre merkezi sınavlarda o öğretmenler bir yıl boyunca görev alamayacak. İşte detaylar

MEB'den Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi Onayı ! TIKLA-ONAYLA MEB'den Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi Onayı ! TIKLA-ONAYLA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan merkezi sınavlara görevli başvurusunda bulunup sınav görevine gitmeyenler için cezai yaptırım uygulanıyor. Bakanlık sınav görevi onaylanmış olmasına rağmen görevini yerine getirmeyenlere bir yıl boyunca Bakanlığın yapmış olduğu merkezi sınavlarda görev almama hükmünü uyguluyor.

LGS, YKS, KPSS gibi merkezi sınavlarda görevi onaylandığı halde mazeret beyan etmeden görev yerine gitmeyen personeller 14/2 A maddesi kapsamında işleme tabi tutulur. Aynı yönergenin 29/2 maddesi dikkate alınarak bir yıllık ceza uygulanır. Eğer bu kişi tekrar görev aldığında görev yerine gitmezse Bakanlık tarafından uygulanan herhangi bir sınavda artık görev alamaz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan sınav görevleri mazerete bağlı olarak iptal edilebilir. Bunun için MEB'in onayladığı ÖSYM görevini iptal edebilmek için mazeretin dilekçe yazılarak ÖSYM bürosuna götürülmesi gerekir. Başvuru sahibinin böyle bir imkan yoksa ÖSYM'nin faks numarasına yazılı dilekçe iletilebilir. (kaynak: mebhocam com tr)

MEB'den yeni sınav görevi başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere yeni sınav görevi ! 

LGS sınavı 2 Haziran 2024 tarihinde yapılacak. Sınav görevi başvuruları MEBBİS üzerinden 23 Mayıs saat 23.59'a kadar devam edecek.

İlk yerleştirmede sınav görevi çıkan öğretmenlerin 27 Mayıs 2024 saat 23.59'a kadar onay vermesi gerekmektedir. 

Sınav görevi başvurusu için TIKLAYINIZ

MEB Sınav Görevlendirmeleri Açıklandı! MEB Güncel Salon Başkanı ve Gözetmen Ücretleri

Salon Başkanı: 1057 TL
Gözetmen: 1025 TL
Mebsinavgorevleri

Sınav görevi telegram kanalımızı takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Editör: Admin0 Admin0