İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü promosyon ihalesi hüsranla sonuçlandı

Promosyon bilmeceleri tam gaz devam ediyor. 2022 yılının ortalarından itibaren hızla yükselen teklifler, özellikle Ocak 2023 tarihinden itibaren tam bir bilmeceye döndü. Pek çok kurum Ocak ayını bekledi. Maaşlara gelecek zam için acele etmedi. Lakin yüzde 30 zamma rağmen bankalar tok alıcı rolü oynadı.

2022 yıllarındaki tekliflerin yarısı bile verilmiyor. Tabi bazı kurumlardaki teklifler kısmi memnuniyet yaratsa da bazı yerlerde verilen komik rakamlar çalışanların tepkisiyle karşılanıyor.

Özellikle il/ilçe milli eğitim müdürlüğü promosyonları çıkmaza girdi. Bazı ilçeler imza atsa da bazı ilçeler hakları olan paraları almak için ihaleleri iptal edip yeni ihalelere çıkıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü promosyon ihalesinde hüsran!

Bunun bir örneği de Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü. İhalede verilen teklif öğretmenlerde hüsran yarattı. 2 bin 339 personel için promosyona çıkan müdürlük, umduğunu bulamayarak ihaleyi iptal etti. Sadece 4 bankanın teklif verdiği maaş promosyonuna en yüksek teklif 12 bin 500 lira ile sınırlı kaldı. İleriki tarihte yeni bir ihale yapılacak olsa da bankaların umursamaz tutumları umutları köreltiyor. Personeller, Milli Eğitim Bakanlığından bu konuda adım atmasını bekliyor. (kaynak: ogretmenlericin.com)

Editör: Admin0 Admin0