Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Türkiye Yüzyılı Maarif modeli ile ilgili öğretmenlere bir görev verildi. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilen talimatlar gereği öğretmenler yeni müfredatı inceleyecek.

Öğretmenler geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni müfredat ile ilgili ilk toplantılarını zümre bazında gerçekleştirdi. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli olarak isimlendirilen yeni müfredat ile öğretmenler birçok konuda fikir sahibi oldular.

Tüm vatandaşların erişimine açılan Türkiye yüzyılın Maarif modeli isimli yeni müfredat 1 milyondan fazla kişi tarafından indirildi. Söz konusu yeni müfredatta yer alan değişikliklerle ilgili özellikle Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri din kültürü gibi alanlarda görev yapmakta olan öğretmenlere büyük iş düşmektedir.

Edinilen bilgilere göre söz konusu yeni müfredat ile ilgili yapılan değişiklikler en çok bu öğretmenler tarafından gözlemlenecektir.

Bütün eğitim sisteminin iç tasarımını değiştiren Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli en fazla yukarıda bahsi geçen branşları ilgilendirmektedir.

LGS Saat Kaçta Başlıyor Kaçta Bitiyor 2024? LGS Saat Kaçta Başlıyor Kaçta Bitiyor 2024?

Tüm bunlardan dolayı milli eğitim müdürlükleri okullara öğretmenlerin zümre bazında söz konusu Türkiye yüzyıla Maarif Modeli isimli yeni müfredatı alanları bazında incelemeleri talimatında bulunmuştur. 

Söz konusu yeni müfredat için askı süresi de uzatılmıştır. İnceleme işlemleri https://gorusoneri.meb.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacaktır.
(kaynak: mebhocam com tr)

Editör: Admin0 Admin0