Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2024-2028 yılları arasında gerçekleştirilmek üzere açıklanan eğitime dair hedefleri arasında okul müdürlerinin yerini profesyonel eğitim yöneticilerinin alması yönünde yapılacak olan değişiklik de yer alıyor.

Öğretmenlere eğitim yöneticiliği sertifikasyon süreci

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni hedefleri arasında yer alan profesyonel eğitim yöneticiliği için öncelikle eğitim veren kurumsal yapı oluşturulacak. Bakanlık bünyesinde görev yapan mı eğitim yöneticiliği yapmak isteyen öğretmenler yönetici sertifika programına alınacak. Uygulanan sertifika programın ardından sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlayan öğretmenler profesyonel eğitim yönetici unvanı alacak.

Profesyonel eğitim yöneticisi nedir

Toplumda yaşayan bireylerin eğitime dair ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışan, aynı alanda duyulan ihtiyaçları belirleyen, insan kaynağını yöneten kişilere profesyonel eğitim yöneticisi denir.
Milli Eğitim Bakanlığı bakanlık tarafından açılacak olan sertifikasyon sürecini tamamlayan öğretmenlere eğitim yöneticiliği unvanı vermeyi öngörüyor. Bu sistemin hayata geçirip geçerlimeyeceği, hayata geçirilirse ne kadar başarılı olacağı önümüzdeki dönemde görülecek.

kaynak: ogretmenlersitesi.com

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

TEKİN, “O hafta ders olmayacak” dedi! O tarihte okullarda ders işlenmeyecek! TEKİN, “O hafta ders olmayacak” dedi! O tarihte okullarda ders işlenmeyecek!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0