Öğretmenlere Müjde! O Sınavın Görevli Ücreti 1.145 TL Oldu!

MEB tarafından yapılan düzenleme ile MTSK direksiyon sınavında görev alan öğretmenlere ödenecek ücretler yüzde 25 zamla 1 Temmuz itibarıyla 1.145 TL'ye yükseliyor.

MTSK Direksiyon Sınavı Görev Ücretleri Yükseliyor

MEB tarafından yapılan düzenleme ile MTSK direksiyon sınavında görev alan öğretmenlere ödenecek ücretlerde önemli bir artış gerçekleşiyor. Buna göre, 1 Temmuz itibarıyla geçerli olacak yeni ücret 1.145 TL olacak. Bu zamla birlikte öğretmenlerin bu sınavlardaki görevlerini teşvik edici bir düzeye yükseltilmiş oluyor.

MTSK Direksiyon Sınavı Nedir ve Nasıl Görev Alınır?

MTSK direksiyon sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen bir sınavdır ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşir. Bu sınavda görev alabilmek için öğretmenlerin MEB tarafından verilen MEB direksiyon sınavı uygulama eğitimini almaları ve sertifikaya sahip olmaları gerekmektedir. Eğitimi almamış olan öğretmenlere MEB tarafından bu sınavlarda görev verilmemektedir.

MTSK Direksiyon Sınavı Görev Ücretlerindeki Artış

Öğretmenlerin MTSK direksiyon sınavında görev almalarını teşvik etmek amacıyla yapılan bu zam, diğer memur maaşlarındaki yüzde 25 artışa paralel olarak gerçekleştiriliyor. Böylece öğretmenler, sınavlardaki görevlerini daha istekli ve özverili bir şekilde yerine getirebilecekler.

kaynak: ogretmenlericin.com

Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik

Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Editör: Admin0 Admin0