Hafta Sonu Veli Toplantılarına Katılan Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı'nda, hafta sonu veli toplantıları gibi sebeplerle okula çağrılan öğretmenlerin mesai saatleri dışında çalışmaları karşılığında ek ders ücreti ödenmemesi gündemdeydi. Ancak bu duruma ilişkin mahkemeden çıkan emsal karar, bu öğretmenlere umut verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda, hafta sonu veli toplantıları gibi sebeplerle okula çağrılan öğretmenlerin mesai saatleri dışında çalışmaları karşılığında ek ders ücreti ödenmemesi gündemdeydi. Ancak bu duruma ilişkin mahkemeden çıkan emsal karar, bu öğretmenlere umut verdi.

Eğitim Sen tarafından açılan davayı kazanan öğretmenler, artık idareden ek ders ücreti talep edebilecekler. Bu karar, eğitim camiasında olumlu yankı uyandırdı.

Özellikle hafta sonu yapılan veli toplantıları, okul etkinlikleri ve benzeri organizasyonlar için okula çağrılan öğretmenlerin mesai saatleri dışında çalışmaları, uzun süredir tartışma konusuydu. Ancak mahkemenin verdiği karar, bu öğretmenlerin haklarının korunması adına önemli bir adım olarak değerlendirildi. (kamudanhaber net)

Öğretmen Gündemini Telegramdan Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Editör: Admin0 Admin0