Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kadrolarda görev yapmakta olan öğretmenlere abide isimli proje kapsamında görev vermek üzere bakanlık harekete geçti. Peki söz konusu projede görev alacak olan öğretmenler online olarak hangi işlemleri yerine getirecektir? Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı abide projesi kapsamında sınava girmiş olan 4 8 ve 10 sınıf öğrencilerinin dijital ortamdaki sınav puanlama işlemlerini yapmak üzere öğretmen görevlendirmesi yapacaktır. Söz konusu öğretmen görevlendirmeleri Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan Türkçe, matematik ve fen bilimleri öğretmenleri arasından belirlenecektir.

Söz konusu branş öğretmenleri okul yönetimlerine ilgili puanlama işleminde görev almak istediklerini sözlü olarak beyan edeceklerdir. İlgili proje kapsamındaki sınav evraklarını online olarak puanlayacak olan öğretmenler ile ilgili bilgiler okul yönetimi tarafından il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine bildirilecektir.

Söz konusu proje kapsamında Temmuz ayında görev isteyen ilgili branş öğretmenleri görev almaları halinde online çalışarak ek ders ücreti alacaklardır.

Kaynak: ogretmenmeb

Haziran 2024 Maaş Bordroları Açıklandı! TIKLA-ÖĞREN Haziran 2024 Maaş Bordroları Açıklandı! TIKLA-ÖĞREN

Öğretmenlerin İl İçi ,İller Arası, Özür Grubu Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 

Editör: Admin Admin