Öğretmenlere Eğitim Ödeneği Yatırım Tarihini Açıkladı!

Öğretmenlere eğitim ödeneği müjdesi: Bu yıl 1386 TL eğitim ödeneği 20 Eylül itibariyle hesaplara aktarılacak. Kırtasiye masraflarını karşılayacak destek başlıyor!

Her eğitim öğretim yılının başında, öğretmenlere kırtasiye masraflarını karşılamak amacıyla verilen eğitime hazırlık ödeneği, bu yıl ne zaman yatırılacak sorusu artık yanıt buldu. İşte bu konuda önemli detaylar:

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde yeni düzenleme Resmi Gazete'de Yayınladı! İşte ayrıntıları Bireysel Emeklilik Sistemi'nde yeni düzenleme Resmi Gazete'de Yayınladı! İşte ayrıntıları

Bu yıl, öğretmenlere 1386 TL eğitim ödeneği verilecek. Eğitim ödeneği konusu zaman zaman tartışma yaratmış olabilir, ancak 2023 Toplu Sözleşme görüşmelerinde bu yıl için ek bir değişiklik kararı alınmadı. Gelecek yıllarda ise gösterge ve memur aylık katsayısıyla ilişkilendirilmiş durumda.

Şimdi gelelim merak edilen soruya: Bu yılki eğitim ödeneği ne zaman hesaplara geçecek?

2023 yılı için belirlenen 1386 TL eğitim ödeneği, 20 Eylül tarihi itibariyle öğretmenlerin hesaplarına aktarılacak. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu ödemenin gerçekleştirilmesi için ilgili illere resmi bir yazı göndermiş durumda. (ogretmenlericin.com)

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk