Öğretmenler Evde Sınıf Ortamı Nasıl Oluşturabilir?

Öğretmenler Evde Sınıf Ortamı Nasıl Oluşturabilir?


Eğitim öğretim konusunda, eğitimin nerede verildiği de hem öğretmen hem de öğrenci açısından oldukça önemlidir. Beraberinde konsantrasyon ve verim gibi durumları da getiren bu unsur her iki tarafı da performans açısından etkileyecektir. Maç sonucu beklemeden oynama merkezi. Öğrencinin öğretmenden gerekli verimi sağlayabilmesi için öncelikle öğretmenin koşulları önem taşımaktadır. Çalışma odası da bu önemli koşullardan biridir. Öğretmenler için çalışma odası, öğretmenin konforu ve konsantrasyonu için büyük etkendir. Doğru mobilya ve dekorasyon ile evde sınıf ortamı kolaylıkla oluşturulabilir. Dikkatle seçeceğiniz Tekzen mobilya ürünleri bulunan çalışma odaları ile dilediğinizce özgür bir şekilde kendi alanınızı yaratabilmeniz mümkün.


Pandemide Uzaktan Eğitim Süreci


Pandemi süresinde çalışma odaları öğrenciler için olduğu kadar öğretmenler için de son derece önemli. Bu süreçte eğitimin uzaktan olması durumu ile öğretmenler, öğrencilerine çevrimiçi platformlarda eğitim vermeye başladı. Uzun süreler evde kalınması, ders çalışma ve ders verme konularında verimliliği düşürebilir. Ancak bu durumu kendinize ait, sizi motive edecek olan bir çalışma alanı ile pozitif hale getirebilirsiniz. Uzaktan eğitim vermek için gerekli olan kamera, mikrofon gibi teknolojik cihazların yanı sıra dersleri interaktif hale getirerek bu süreci öğrenciler için daha verimli hale getirebilirsiniz. Sanki sınıfdaymışçasına ders anlatabilirsiniz. Yazı tahtası gibi ürünler ile öğrencilerinize yüz yüze eğitim düzeyinde bir tecrübe yaşatabilirsiniz.


Öğretmenler için Evde Nasıl Bir Çalışma Ortamı Olmalı?


Çalışma ortamı sadece öğrenciler için değil, öğretmenler için de büyük ölçüde önemli bir alandır. Anlatılacak olan dersin planının yapılması ve benzeri gibi işlemler adına konsantrasyonun sağlanması ve ortaya verimli bir işin çıkarılması gerekmektedir. Aradığınız adresi burada. Bu noktada öğretmenin çalışma alanı tıpkı sınıf ortamındaki gibi kendine özel olmalıdır. Konfor nasıl sağlanıyorsa o ölçüde bir tasarım izlenmelidir. Çalışma masası burada önemli bir mobilyadır. Kişinin bilgisayar ve benzeri gereçleri kullanımında çalışma masası rol oynamaktadır. Kullanıma göre çekmeceli ya da çekmecesiz olarak modeller seçilebilir. Dört bacaklı ya da tam iki bacaklı modeller ile çalışma masasının oda içinde taşınabilirliği kolaylaştırılabilir. Çeşitli özellikleriyle Tekzen mobilyalarında birçok farklı niteliğe sahip çalışma masalarına erişebilirsiniz.

Fransız Mutfağının Leziz Bezeleri Şimdi Endorfia’da Fransız Mutfağının Leziz Bezeleri Şimdi Endorfia’da

Uzaktan Ders Anlatmanızı Kolaylaştıracak İpuçları


Uzaktan eğitim, yüz yüze eğitimin beraberinde getirdiği interaktif ortamı sağlayamadığı için bunu verimli hale getirmek de size düşüyor. Uzaktan eğitimde kullandığınız yazılımlar oldukça önemli. Kamera, mikrofon gibi gereçlerin yanı sıra fiziksel olarak yine odanızda kullandığınız mobilyalar da sizlerin ders anlatma verimliliğini arttıracak unsurlardan. Tekzen tarafından sunulan, birçok amaca uygun mobilya seçenekleri sayesinde siz de bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bolca tercih edilen ürünlerden bir tanesi de yazı tahtası olarak bilinmekte. Sınıf ortamında öğrencilere ders anlatırken sürekli olarak kullandığınız bir araç olan yazı tahtası, çevrimiçi eğitimde de faydalı olacaktır. Uzaktan ders modelinde bu gibi unsurlar ile öğrencilerin konsantrasyonunu yüksek seviyede tutabilirsiniz.


Çalışma Ortamında Kullanılabilecek Ürünler


Çalışma odası dekorasyonu dendiğinde çalışma ortamınızı renklendirebileceğiniz çeşitli ürünler mevcut. Bunlardan bir tanesi de aydınlatma. Masa lambası olarak tercih edebileceğiniz aydınlatma ürünleri, günün karanlık saatlerinde de çalışmalarınızın aksamasını engelliyor. Çalışma masası lambası isteğe göre özellik olarak şekillenebiliyor. Masanızda gözünüzü yormayacak ve karanlıkta da verimli çalışmanızı sağlayacak olan bu masa lambalarını istediğiniz ışık renklerinde de temin edebilirsiniz. Sonrasında da ekstra ampuller ile birlikte ışığın rengini tekrar değiştirebilirsiniz. Gözünüzün alışık olduğu ve sizi rahatsız etmeyen tonlarda tercih yaparak çalışma saatlerinizin uzamasında göz yorulmasını engellemek mümkün.


--TANITIM YAZISI--