Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sürecine ilişkin yeni açıklamalarını duyurdu!

Öğretmenlerin özür grubu kapsamında yer değiştirme sürecinin ilk aşaması birkaç gün önce başlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan kılavuzda belirtilen şartları taşıyan tüm öğretmenler, 14 Ağustos tarihine kadar ilk aşama başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

İkinci Aşama Tercihleri Yaklaşıyor

İlk aşama başvuruları sonuçlandıktan sonra, kabul edilen öğretmenler ikinci aşama tercihleri için hazırlıklarını yapacaklar. Bu aşamada, öğretmenler kendi tercih ettikleri okulları belirleyecekler. Yer değiştirme süreci her adımıyla devam ederken, özür grubu kapsamında yer değiştirme yapacak olan öğretmenlere önemli bir duyuru daha yapıldı.

Önemli Duyuru: MEB'den Gelen Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre;

  • İl içinde ataması yapılan öğretmenlerin, atama tarihinden sonra ortaya çıkan bir mazereti bulunmadığı sürece, iller arası mazerete dayalı başvuruları kabul edilmeyecektir.

  • İl içinde isteğe bağlı olarak yer değişikliği yapan öğretmenler, il içinde tekrar mazerete bağlı yer değişikliği talebinde bulunamayacaklardır.

  • İki öğretmen eş, farklı ilçelere atanmış olsalar dahi, göreve başladıktan sonra birinin diğerinin ilçesine mazerete bağlı yer değiştirme talebinde bulunma hakkına sahip olacaklardır.

  • İl içinde yer değiştiren bir öğretmen, görevine başladıktan sonra eşinin farklı bir ilde isteğe bağlı olarak atanmış olması durumunda, eş, atandığı ilde mazerete bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik

Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Editör: Admin0 Admin0