Öğretmenler İçin Yer Değişikliği Kılavuzu Güncellendi! Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 Yılı Duyurusu'nda önemli güncellemeler yaptı. Başvuru şartları ve süreleri değişti! İşte detaylar!

İl Dışı Yer Değişikliği Kılavuzu Güncellendi

Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değişikliği Duyurusu'nda önemli güncellemeler yaptı.

A. Başvuru Şartları

  1. 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak gerekmektedir.

  2. 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 4’üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken üç yıllık çalışma süresi sonunda öğretmen kadrosuna atananlar bakımından, bu bölümün 1 ve 2’nci maddesine ek olarak, öğretmen kadrosuna atandıkları tarihten itibaren 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak gerekmektedir.

  3. Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken 7433 sayılı Kanun kapsamında öğretmen kadrosuna atananlar bakımından, bu bölümün 1 ve 2’nci maddesine ek olarak, 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla sözleşmeli ve kadrolu toplam 4 yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak şartları aranacaktır.

D. 22 İl Kapsamında Yapılacak Başvurular

  1. Bakanlık Makamının 3 Temmuz 2023 tarihli ve 79162568 sayılı Onayı doğrultusunda duyuruya ekli Ek-1 22 İl Listesi’nde belirtilen illerin dışında görev yapan ve 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla üç yıllık çalışma süresini tamamlamamış olan öğretmenler başvuru yapabilirler.

E. Dikkat Edilecek Hususlar

  1. Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken öğretmen kadrosuna atananlardan 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla; 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 4’üncü maddesi kapsamında öğretmen kadrosuna atananlar bakımından bir yıllık çalışma süresini doldurmayanlar ile 7433 sayılı Kanun kapsamında öğretmen kadrosuna atananlar bakımından sözleşmeli ve kadrolu toplam dört yıllık çalışma süresini doldurmayanlar, bu duyuru kapsamında başvuruda bulunamayacaktır.

Kılavuzun tamamını indirmek için TIKLAYINIZ

Öğretmenlerin İl İçi, İller Arası Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik

Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Editör: Admin Admin