Öğrencilerin Takdir Ve Teşekkür Hesaplamaları Nasıl Yapılacak?

2023 Anadolu Üniversitesi Salon Başkanı ve Gözetmen Ücretleri!! Öğretmenlerden TEPKİ! 2023 Anadolu Üniversitesi Salon Başkanı ve Gözetmen Ücretleri!! Öğretmenlerden TEPKİ!

Karne döneminin yaklaşmış olması ile birlikte takdir ve teşekkür hesaplama işlemleri de gündemde yerini alırken, 23 Ocak 2023 Pazartesi günü okullar yarıyıl tatiline girecek. Dönem sonuna doğru da hem öğretmenlerin kullanacağı şekilde hem de öğrenciler tarafından takdir ve teşekkür hesaplamaları merak ediliyor.

Öğrenciler ve veliler tarafından merak edilen takdir-teşekkür belgesi hesaplama formülü açısından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri not ortalamalarına göre bu belgeleri alabiliyor. İşlemlerin yapılabilmesi için elektronik ortamda MEB E-Okul ile takdir-teşekkür hesaplama işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriliyor.

E-Okul Sistemi Kapanmayacak

Not, devamsızlık ve durum bilgileri gibi noktaları sorgulamak için kullanılan E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım anları dışında kesintisiz şekilde hizmet verirken, geçtiğimiz senelerdeki gibi karne dönemi ile birlikte kapanmayacak. Bu sayede hem öğrenciler hem de veliler E-OKUL VBS kullanarak takdir-teşekkür hesaplamaları sonuçlarını da görebilecek.

E-Okul Veli bilgilendirme sistemi girişi yapılması için öğrencilerin T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile E-OKUL VBS sayfasını kullanmaları yeterli oluyor.

Karne Takdir-Teşekkür Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Karne günü giderek yaklaşırken, not ortalaması hesaplama işlemleri de kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Birinci yazılı puanının 2. ve bulunuyorsa 3. yazılı puanı ile toplanması sonrasında toplam yazılı sayısına bölünmesiyle ortalama elde edilir. Daha sonrasında tüm ders ortalamalarının toplanması ile yeniden bir ortalama alınarak not ortalaması belirlenebilir.

E-Okul sistemi üzerinde veliler ve öğrenciler durumlarını takip ederek, not ortalamalarını ve yılsonu başarı puanlarını görebilirler. Bu sayede başarı puanları ile birlikte takdir ya da teşekkür almaya hak kazanıp kazanmadıklarını da öğrenebilirler.