Kuşadası’nda Lise de öğrencileri ortak oldukları veya ilişki içerisindeki dershaneye yönlendirdiği iddia edilen 5 eğitimci hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında okul müdürü ve 4 öğretmenin görev yerleri değiştirildi.

Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki ... Lisesi’nde görev yapan bazı öğretmenlerle ilgili dikkat çeken bir iddia gündeme geldi. Sözcü gazetesinden Latif Sansür’ün haberine göre, okuldaki öğretmenlerin öğrencileri ortak oldukları veya ilişki içerisindeki bir dershaneye yönlendirdiği öne sürüldü. Olay, öğrencilerin performanslarının düşmesiyle ortaya çıktı.

Çocuklarıyla görüşen veliler, müdür ve öğretmenlerin derslerle ilgili öğrencileri bir dershaneye yönlendirdiğini, sürekli ders programında değişikliğe gidildiğini öğrenince Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayette bulundu.

GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Şikayet üzerine konuyu araştırması için müfettiş görevlendirildi. Müfettişler, öğrenci ve velilerle görüştü. Eğitimcilerin öğrencilere sürekli eksik bilgiler verdiği, “Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız dershaneye gelin” dediği iddia edildi. Okul müdürünün yanı sıra 4 öğretmene kınama cezası verildi. Daha sonra okulun performansını düşürdükleri ve etik davranmadıkları gerekçesiyle eğitimcilerden 3’ü Söke, 2’si ise Germencik ilçesinde görevlendirildi. Okul müdürünün yerine okula yeni müdür atandı. Öte yandan Söke’de de bir öğretmen hakkında aynı konuyla ilgili işlem yapıldığı öğrenildi.

Editör: Admin0 Admin0