Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vaadi gerçek oldu ve üniversite öğrencileri için heyecan verici bir dönem başladı. Bugün itibarıyla, üniversitelerde ön lisans ve lisans bölümlerine devam eden öğrenciler, bir defaya mahsus olmak üzere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar sahibi olma fırsatına kavuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere verilen sözleri tutacaklarının altını çizerek, gençleri desteklemek ve teknolojiye erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla bu adımı attıklarını açıkladı. Üniversite öğrencileri artık yüksek vergi yükü olmadan akıllı telefon ve bilgisayar sahibi olabilecekler.

Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar alımı için öğrencilerin izlemesi gereken adımlar ise oldukça basit. Üniversite öğrencileri, öğrenim gördükleri kurum tarafından verilecek olan belge ile birlikte ilgili teknoloji mağazalarına başvurarak bu avantajdan yararlanabilecekler.

ÖĞRENCİLERE VERGİSİZ CEP TELEFONU ŞARTLARI NELER?

Cep telefonunda vergi muafiyetinden üniversite öğrencileri yararlanacak. Düzenleme bir defaya mahsus olarak gerçekleştirilecek.

Üniversitelerin önlisans ve lisans bölümlerinde eğitim alan öğrenciler vergisiz cep telefonundan yararlanabilecek.

ÖĞRENCİYE VERGİSİZ TELEFON SATIŞI NE ZAMAN?

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde, AK Parti seçim beyannamesinde yer alan üniversite öğrencilerine bir defaya mahsus vergisiz telefon ve bilgisayar satışı için tarih araştırmaları başladı. Seçimlerin sona ermesinin ardından birçok öğrenci, vergisiz telefon satışı için gündemi yakından takip ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada "Gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz." ifadelerini kullanmıştı. (kaynak: kamudanhaber.net)

Editör: Admin0 Admin0