Nisan ayında, öğretmenler ve yöneticiler için ek ders ücretleri konusunda çok önemli bilgiler var. 15-16 Nisan arasında DYK, İYEP, Destek Eğitim, Evde Eğitim, Ders Dışı Çalışmalar (Egzersiz) vb. konular için herhangi bir ücret ödenmeyecek. 21 Nisan Cuma gününde ise Ramazan Bayramı'n 1. günü olduğu için, ek ders ücretleri kesilecek.

ÖBA'dan daha önce izlemediği en az bir tane seminer veya kurs izleyen öğretmenler, 15 saat Mesleki Çalışma ek ders ücreti 110 EYGG koddan alabilecek. Psikolojik danışman ve rehber öğretmenler, diğer öğretmenler gibi seminer videosu izleyecek ve 15 saat ek ders ücreti 110 EYGG kodu ile alacak. Okul Yöneticilerinin ise Mesleki Çalışma yapmaya zorunlu olmadığı için rutin kendi ek dersleri 110 EYGG kodu ile ödenecek.

İkili eğitim yapan eğitim kurumu yöneticilerine ise bu hafta 2 saat ek ders ücreti 110 EYGG kodu ile ödenecek. BTR görevlendirmesi ise dönemlik yapıldığı için BTR Nisan 2023 ara tatilde okula geliyor ve 18 saat ek ders ücreti 110 EYGG kodu ile alınacak. 21 Nisan Cuma günü Milli Bayram ve resmi tatil olduğundan dolayı 4 saat ek ders ücreti kesilecek.

Kaynak: ogretmenlericin.com

Editör: Admin Admin