Milyonlarca memuru heyecanlandıran talep. Memura Ramazan Bayramı müjdesi mi geliyor?

Seçimler öncesi en düşük emekli aylığı 5 bin 500'den 7 bin 500 TL'ye çıkarılırken Ramazan Bayramı'nda da ikramiyeler zamlı olarak hesaplara yatırılacak. Milyonlarca memuru heyecanlandıran bir talep Kamu-Sen'den geldi.

Ramazan ve Kurban bayramlarında emekliye 2 bin lira ikramiye ödemesi yapılacak. EYT'lilerle birlikte 15 milyon emekli zamlı bayram ikramiyesinden faydalanacak. Bayram ikrameyesinde artışa yönelik düzenleme Meclis'e sevk edilecek torba yasa teklifine eklenecek. Teklifin yasalaşmasıyla 2 bin TL'lik ikramiye ilk bayramdan itibaren geçerli olacak. En düşük emekli aylığı da 5 bin 500'den 7 bin 500 TL'ye çıkarıldı.

Kamu-Sen'den milyonlarca memuru ilgilendiren bir talep geldi. Kamu Sen Eskişehir İl Temsilcisi Alp Arslan memura bayram ikramiyesinin hayata geçirilmesini istedi.

Arslan, “Devletimiz, yılda iki kez işçi, işçi ve memur emeklisine bayram ikramiyesi ödüyor. Kamuda bu haktan mahrum kalan ise yalnızca görevi başındaki memurlarımızdır ki, bu durum da bir ayrımcılık olarak adaletsizliği doğurmuştur. Hiç şüphe yoktur ki, ülkemizin ekonomisi, kamu çalışanlarına da bu ikramiyeyi verecek güçtedir.
Türkiye Kamu-Sen olarak diyoruz ki; önümüzdeki hafta TBMM gündemine getirilecek torba kanun düzenlemesiyle, epeydir gecikmiş olan memura bayram ikramiyesi artık hayata geçirilsin” talebinde bulundu.

Seçim öncesi bu talep milyonlarca memurda heyecan yarattı.

Kaynak:medyatava.com

Editör: Admin0 Admin0