Memur maaşları ek zamsız yattı! İşte kalan maaş zam farklarının yatacağı tarih

Memur maaşları hesaplara ek zam olmadan yatırıldı. Kalan yüzde 13,52'lik zam ise hesaplara en geç 27 Ocak tarihinde yatmış olacak.

Maliye Bakanlığından Açıklama , Sistem Güncellendi! Memur Maaşları Zammı Farkları Ne Zaman Yatırılacak ? Maliye Bakanlığından Açıklama , Sistem Güncellendi! Memur Maaşları Zammı Farkları Ne Zaman Yatırılacak ?

Memura verilen yüzde 30 zam meclise geç gelmesi ve geç çıkması nedeniyle yüzde 16,48 olarak yatırıldı. Memurlar Ocak ayı maaşlarını yalnızca yüzde 16,48 zamlı olarak aldı.

Hal böle olunca memurlar için bir maaş zam farkı oluştu. Maaş zam farklarının ise en geç 27 Ocak 2023 tarihinde hesaplara geçeceği ilgili Bakanlık tarafından belirtildi. Söz konusu maaş farklarının normalde 15 Ocak'a yetiştirilmesi planlanıyordu ancak zammın meclisten geç geçmesi ve maaş gününe kadar çok az bir süre kalmış olması nedeniyle, tam zamlı maaşların yetiştirilemeyeceği düşünülerek maaşlar zamsız yatırıldı.

Zamlı maaşların ise 27 Ocak tarihinde en geç hesaplara geçmiş olacağı belirtilirken, Şubat ayı maaşları ise yüzde 30 zamlı olarak direkt yatacak.

Kaynak: kamudanhaber.com