MEB'den Yeni Bir Proje! Proje Kapsamında İlk iki 2 Ayda 525 BİN Kişi Eğitim Aldı!

BİLSEM'lere Öğrenci Seçme Sürecinde 2 Önemli Değişiklik BİLSEM'lere Öğrenci Seçme Sürecinde 2 Önemli Değişiklik

Milli Eğitim Bakanlığı, aile değerini korumaya yönelik “Aile Okulu Projesi” başlattı. 44 saatlik eğitim seti hizmete sunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Emine Erdoğan’ın yürüttüğü ve her ilde gerçekleşecek olan  “Aile Okulu Projesi" başladı. Yoğun talep gören proje 44 saatten oluşuyor. 
İki ayda 525 bin 898 vatandaş aile okulu eğitiminden yararlandı. 
Veli eğitimine yönelik, kültürel değişime farklılaşmaya ayak uydurmak, çocukların eğitim hayatlarında nasıl yardımcı olacaklarını bilmek gibi konular barındıran Aile Okulu Projesi birçok dersi bünyesinde barındırıyor.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Toplumun çekirdeğini oluşturan aileyi çok boyutlu destekleyecek bir eğitim paketi olmasını istedik. Aile Okulu Projesi'ni bu nedenle hayata geçirdik. Özellikle aileye yönelik küresel saldırılara karşı aile yapımızı muhkem kılacak şekilde bu okul projemizin içeriğini sürekli güncelliyoruz. Değerlerimizi merkezine alan eğitim paketinde aile içi iletişim, ahlaki gelişim, sosyal duygusal beceri gelişimi, sağlıklı beslenme, bağımlılıklarla mücadele, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, ilk yardım, trafik bilgisi ve çevre bilinci gibi çok boyutlu ders
paketleri bulunuyor. 18 Ağustos'ta Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde kurslarımızı 81 ilde eş zamanlı olarak başlattık ve projeyi de ‘Aile Okulu’ olarak isimlendirdik. İki ay gibi kısa sürede 525 bin 898 vatandaşımız Aile Okulu Projesi'nden yararlandı. Projemizden köy yaşam merkezi üzerinden köylerdeki ailelerimiz de yararlanabiliyor. Amacımız 2022 yılı sonuna kadar 1 milyon aileye, 2023 yılında ise 2,5 milyon ailemize bu hizmeti sunabilmek” dedi.