MEB'den yarıyıl tatili 30 gün olacak iddialarına açıklama geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı bazı haber kanallarında ve sosyal medya hesaplarında paylaşım yapılan habere ilişkin açıklama yaptı.

Sömestr tatili 1 ay olup olmayacağı merak edildiği belirtilerek sosyal medya üzerinden yapılan bazı paylaşımlar üzerine sömestr tatili 1 ay mı olacak sorusu gündemdeki yerini aldığı ifade edildi. MEB tarafından bu konu hakkında bir açıklama yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada;

MEB, sosyal medyada dolaşan 15 Tatil 1 ay olacak iddialarına yanıt verdi. MEB tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Bazı internet Haber sitelerinde yer alan ve yarıyıl tatilinin bir aya çıkarılacağına ilişkin iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. 2022-2023 eğitim öğretim yılı takvimi daha önce planlandığı gibi uygulanacak olup takvimde herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Buna göre 2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci dönemi 20 Ocak tarihinde tamamlanırken eğitim öğretim yılının ikinci dönemi ise 6 Şubat 2023 tarihinde başlayacaktır.”

70 bin lise öğrencisine 1200TL’lik destek! Hangi ilimizde liselilere 1200 TL destek verilecek? 70 bin lise öğrencisine 1200TL’lik destek! Hangi ilimizde liselilere 1200 TL destek verilecek?

Kaynak: kamudanhaber.com