YENİ DUYURU - (25.07.2022) - İL/İLÇE MEM VE KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE!..

Okulunuzda bulunan tüm sınıf/şubeler "KAPALI" olacak şekilde Yeni Eğitim ve Öğretim yılına aktarımları yapıldığından e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinde işlem yapılırken problem yaşanmaması için "e-Okul Kurum İşlemleri / Şube İşlemleri / Şube Ekle" ekranından tüm sınıf/şubelerin Müdür Yardımcısı ve Sınıf Öğretmeni belirlenerek Şube Durumlarının "AÇIK" hale getirilmesi gerekmektedir.

Not-01: Tüm Resmi/Özel İlköğretim Kurum Türlerinde Anasınıfı, 1 ve 5.Sınıfların Kesin Kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için "e-Okul Kurum İşlemleri / Kayıt İşlemleri / Kesin Kayıt" ekranının kullanım yetkileri aktif hale getirilmiştir.

Not-02: Tüm Resmi/Özel İlköğretim Kurum Türlerinde Nakil Başvuru, Kabul ve Onay İşlemleri aktif hale getirilmiştir.

YENİ DUYURU - (25.07.2022) - ORTAOKUL KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE !

2022 Yılı Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunun 1.3.p) maddesinde "Yerleştirmeye esas nakil tercihleri, tercih edilecek okulun boş kontenjanına bakılmaksızın seçilebilecektir. Başvuru işlemleri, herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulu müdürlüğünden yapılabilecektir." denilmektedir. Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru işlemleri kapsamında;

Not-01: Yerleştirmeye Esas Nakil başvuruları 25-29 Temmuz 2022 ve 01-05 Ağustos 2022 tarihlerinde saat 17:00'ye kadar yapılabilecektir. Her nakil döneminde öğrenciler, her gruptan en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir.

Not-02: 2022 Yılı Ortaöğretime Yerleştirme İşlemleri sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşen veya yerleşemeyen öğrenciler, Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru işlemlerinde kullanılacak olan tercih başvuru listelerine e-okul.meb.gov.tr adresinde bulunan "2022 Merkezi Yerleştirme, Yerel Yerleştirme ve Pansiyonlu Okullar Tercih Listeleri" ekranlarından ulaşabileceklerdir.

Not-03: 2022 Yılı Ortaöğretime Yerleştirme İşlemleri sonucunda herhangi bir Ortaöğretim okuluna yerleşmeye hak kazanıp merkezi olarak kesin kayıtları yapılan öğrencilerden ÖZEL OKUL/KURUMLARA OKUL DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK İSTEYİP NAKİL TALEBİNDE BULUNAN ÖĞRENCİLERİN Nakil Başvuruları Ortaöğretim Kurum Müdürlükleri tarafından "e-Okul Kurum İşlemleri / Nakil İşlemleri / Nakil Başvuru" ekranından yapılacaktır.

Not-04: OKUL İDARELERİNCE YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURULARI İLE İLGİLİ TÜM İŞ VE İŞLEMLERİN "2022 YILI ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ TERCİH VE YERLEŞTİRME KILAVUZUNDA" BELİRTİLEN HÜKÜMLER KAPSAMINDA YÜRÜTÜLMESİ GEREKMEKTEDİR.

Müdür - Müdür Yardımcısı Telegram Grubu İçin Tıklayınız

📌Türkiyenin En Büyük UZMAN ÖĞRETMEN ve BAŞÖĞRETMEN soru/cevap/yorum/paylaşım grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenlik

Editör: Admin Admin