MEB'den Okul Müdürlüklerine Önemli Duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü okul müdürlüklerine öğrenci nakilleri ve yıl sonu işlemleri  ile ilgili duyuru yaptı.

YENİ DUYURU - (05.01.2023) - İL/İLÇE MEM ve KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE!

Sevindiren haber! Öğretmenler o kurs ücretlerinde yüzde 100 iyileştirme yapıldı Sevindiren haber! Öğretmenler o kurs ücretlerinde yüzde 100 iyileştirme yapıldı

Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 03.01.2023 tarihli E-10230228-299-67427823 sayılı ve "İlköğretim Kurumlarında Nakil İşlemleri" konulu yazısı gereği ortaokul kademesindeki resmi ve özel ortaokullarda eğitim gören öğrencilerin dönem sonu iş ve işlemlerinde aksaklıklar oluşmaması adına nakil işlemleri 07 OCAK 2023 - 06 ŞUBAT 2023 tarihleri arasında kapatılacaktır.

Not-01: Tüm resmi ve özel ortaokul idarelerince öğrencilerin kayıtlı oldukları sınıf seviyelerine göre Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca onaylı güncel Haftalık Ders Çizelgelerinde belirtilen toplam seçmeli ders saati kadar öğrencilerin seçmeli derslerinin e-Okul sistemi üzerinde eksiksiz ve doğru bir şekilde tanımlanması gerekmektedir.

Not-02: İlgili mevzuat gereği tüm resmi ve özel okul idarelerince sınıf/şube haftalık ders programlarının ve ders öğretmenlerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde tanımlanarak öğrencilere ait seçmeli dersler dahil tüm derslerin not girişlerinin e-Okul sistemi üzerinde karne gününden önce mutlaka tamamlanması gerekmektedir.