Milli Eğitim Bakanlığından öğretmenlere Web Tabanlı Dijital Eğitimi Araçları konulu yeni rehber kitap!

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin kendisini geliştirmeye katkı sağlayacak yeni bir rehber kitap çıkarıldı. “Web Tabanlı Dijital Eğitim Araçları Öğretmen Rehber Kitabı” adıyla duyurulan kitap ile ilgili Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün yaptığı resmi açıkçama şöyle:

"İçinde bulunduğumuz dünyada değişen koşullar nedeniyle teknolojiyi kullanmanın önemi giderek artmaktadır. Teknoloji günlük hayatımızın yanı sıra eğitim için de vazgeçilmez bir unsur hâline gelmiştir. 21. yüzyılda gelişen dijitalleşme, eğitim ve öğretim ortamlarını etkilemiştir. Dolayısıyla öğrencilerin 21. yüzyıl ile gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmalarını sağlayacak becerileri kazanmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra öğrencilerin bilgi, medya, teknoloji ve web okuryazarlığı gibi yetkinliklere de sahip olması, bunu aktif ve doğru bir şekilde kullanabilmesi gerekmektedir. Eğitim sisteminin en değerli parçası olan öğretmenlerin içinde bulunulan yüzyılda dersi daha etkili ve verimli hâle getirebilmeleri için teknolojiyi kullanmaları önemlidir.

Bu bağlamda öğretmenlere yardımcı olmak üzere Genel Müdürlüğümüz tarafından "Web Tabanlı Dijital EğitimAraçları Öğretmen Rehber Kitabı" hazırlandı. Bu rehber kitap ile öğretmen ve öğrencilerde eğitimde teknolojinin önemiyle ilgili farkındalık oluşturmak, web okuryazarlığı kazandırmak, bilişime yönelik bilgi ve becerileri arttırmak amaçlandı.

Web Tabanlı Dijital EğitimAraçları Öğretmen Rehber Kitabı 15 bölümden oluşuyor. Web Araçları Nedir, Ne İşe Yarar?, Animasyon Tasarım Araçları, Anket, Ölçme ve Değerlendirme Araçları, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik Araçları, Çizim, Şekil ve Şema Araçları, Grup ve İşbirlikli Çalışmalarda Kullanılabilecek Araçlar bölümler arasında yer alıyor.

Takdir, teşekkür belgesi hesaplama robotu aktif! 5 6 7 8 9 10 11 12. sınıfların dikkatine! Takdir, teşekkür belgesi hesaplama robotu aktif! 5 6 7 8 9 10 11 12. sınıfların dikkatine!

Rehber kitap ile öğrenci ve öğretmenlerin web okuryazarlığı ve bilişime yönelik bilgi ve becerilerinin artırılarak 21. yüzyılın gerektirdiği yeterlilikler doğrultusunda kazanımlar elde etmesi sağlanacak."

 "Web Tabanlı Dijital Eğitim Araçları Öğretmen Rehber Kitabı"nı indirmek için tıklayınız.


Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik

Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0