Bakan Tekin Yine bir stratejik atamaya imza atarak Milli Eğitim Bakanlığında Strateji Geliştirme Başkanlığına Ercan Türk'ü atadı.

Ercan Türk, daha öncelerinde  2003-2011 yılları arasında Daire Başkanı (Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı/Araştırma ve Planlama Daire Başkanı - Strateji Geliştirme Başkanlığı/Stratejik Yönetim ve Planlama Daire Başkanı) olarak görev yapmıştı.

Sonrasında ise 2011-2018 yılları arasında Ortaöğretim Genel Müdürü olarak göreve getirilmişti.

Bakan Yusuf Tekin Ercan Türk'ü Strateji Geliştirme Başkanı olarak atadı.

Ercan Türk kimdir?

1970 yılında Giresun’un Dereli ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Dereli’de, ortaöğrenimini Giresun’da tamamladı.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması bölümünden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Teftişi ana bilim dalında yüksek lisans yaptı ve “Cumhuriyet Döneminde Millî Eğitim Bakanlığı Merkez Örgütündeki Yapısal Değişmeler” konulu tez çalışmasıyla Eğitim Yönetimi Bilim Uzmanı oldu.

1988 yılında kamu görevine başladı. Mesleki yaşamı süresince değişik unvan ve görevlerde bulundu. Çok sayıda çalışmaya kursiyer, öğretim elemanı ve eğitim yöneticisi olarak katıldı. Eğitim ve yönetim alanında yürütülen bazı proje ve çalışmalara katkıda bulundu ve bazılarını bizzat yönetti.

Finlandiya, Belçika, Almanya (2), Malezya, Singapur, Dubai, İspanya, İngiltere, Fransa, Japonya, Suudi Arabistan, Kenya, İsviçre (2), İsveç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna Hersek Federasyonu, İtalya, Çin Halk Cumhuriyeti ile Hindistan´da inceleme ve araştırmalarda bulundu.

“Millî Eğitim Bakanlığında Yapısal Değişmeler: Türk Eğitim Sistemi”, “Millî Eğitim Mevzuatı”, “Eğitimde Stratejik Planlama”, “Cumhuriyet Döneminde Türk Millî Eğitim Sistemindeki Gelişmeler”, “Türk Eğitim Sistemi ve Yönetimi”, “Aklın Yolu 1”  ve “1001 Söz” adlı yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. Türk Eğitim Sistemi ve Yönetimi adlı kitabı bazı üniversitelerde yüksek lisans düzeyinde ders kitabı olarak okutulmuştur.

Çeşitli yayın organlarında yayınlanmış makaleleri, akademik ve köşe yazıları bulunmaktadır.

Eğitim politikası, eğitim planlaması, stratejik yönetim ve planlama, strateji geliştirme konuları uzmanlık alanları olup, eğitim-öğretim ve yönetime dair çalışmalarına devam etmektedir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu, üye ve yönetici sıfatıyla görevi bulunmaktadır.

Evli, biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

2003-2011 yılları arasında Daire Başkanı (Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı/Araştırma ve Planlama Daire Başkanı - Strateji Geliştirme Başkanlığı/Stratejik Yönetim ve Planlama Daire Başkanı) olarak görev yaptı.

2011-2018 yılları arasında Ortaöğretim Genel Müdürü olarak görev yaptı.

25 Temmuz 2019 tarihli ve 30842 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi olarak atanmış olup hâlen görevine devam etmektedir.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Öztürk, görevden alınarak İstanbul Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz il müdürü olarak göreve getirildi.

Dr. Harun TÜYSÜZ Kimdir?

1975 yılında Sakarya-Akyazı’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Akyazı’da tamamladı. 1998 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Nükleer Fizik alanında Yüksek Lisans eğitimini (2006), Marmara Üniversitesi ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ortak programında Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında doktora eğitimini tamamladı (2019).

Öğretmenlik mesleğine 1998 yılında özel kurumlarda öğretmenlik ve idarecilikle başladı. 2002 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde sırasıyla, Bingöl-Solhan, Sakarya-Akyazı ve İstanbul-Kartal’da öğretmenlik ve idarecilik yaptı.

18.04.2014 tarihinde Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. 

29.03.2016 - 31.05.2019 tarihleri arasında İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

BİM'de bu salı eşi benzeri görülmemiş indirimler var!  4 Temmuz Salı BİM Aktüel... Cilt bakım ve makyaj ürünleri, gıda..BİM'de bu salı eşi benzeri görülmemiş indirimler var! 4 Temmuz Salı BİM Aktüel... Cilt bakım ve makyaj ürünleri, gıda..

Halen, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

Öğretmenlerin il içi, il dışı , özür grubu yer değiştirme Telegram grubumuza katılmak için TIKLAYINIZ

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik

Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Editör: Admin0 Admin0