Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitimlere gönderdiği yazı da emekli olacak öğretmenlerden boşalacak kontenjanların il içi tayinlerinde açılmasını gerektiğini belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı okullara gönderdiği acil yazı da emekli olacak öğretmenlerin il içi tayin kontenjanlarına yansıtılmasına karar verildiğini belirtti.

MEB okullardan emekli olacak öğretmenlerin iş ve işlemlerinin il içi kontenjanlara yansıtılmasını istedi.

Bu MEB'de bir ilk. Daha önce emekli kontenjanları hiç bir zaman il içi tayinlerine yetiştirilmemişti.

MEB Ayrıca gönderdiği yazıda öğretmenlerin il içi işlemlerinin ivedilikle yapılmasını istedi:

Bakanlığımız kadrolarında görev yapan öğretmenlerin 2023 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinin, 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri de dikkate alınarak ekte gönderilen duyuru çerçevesinde valiliklerce yapılacağı Bakanlığımızın ilgi yazısı ile bildirilmiştir.
İl içi yer değiştirme başvuruları 13-17 Temmuz 2023 tarihleri arasında alınacağından öğretmenlerin başvuru ve atamalarına etki edecek MEBBİS kayıtlarındaki bilgilerinin güncellenmesi önem arz etmektedir.
Bu itibarla ekte yer alan duyurunun ilçenizde görev yapan öğretmenlere duyurulması ve yer değiştirme başvurularının herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden süresi içinde tamamlanması için gerekli tedbirlerin alınması hususunda;
Gereğini rica ederim.

Öğretmenlerin İl İçi Tayini Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde il içi atama ile ilgili olarak şu ifadelere yer verilmiştir;

İsteğe Bağlı Yer Değiştirme İşlemleri

Öğretmenlerden yer değiştirme yapılacak yılın 30 Eylül tarihi itibarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilir. Üç yıllık çalışma süresinin hesabında il içinde yer değiştirecekler bakımından kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda fiilen öğretmen veya ikinci görev kapsamında eğitim kurumu yöneticisi olarak geçirilen süreler dikkate alınır.

Kaynak: kamuajans.com

--------

Öğretmenlerin il içi kontenjan listelerini aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz...

Öğretmenlerin içi yer değiştirme ihtiyaç listeleri haberi için TIKLAYINIZ

Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik

Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Editör: Admin Admin