MEB'den BİR İLK! “Kış Okulu” başlıyor! Öğretmen ve Öğrenciler için İŞTE AYRINTILAR

84 Bin TL Maaşla Çalışacak Personel Aranıyor ! Başvuru Şartları ... 84 Bin TL Maaşla Çalışacak Personel Aranıyor ! Başvuru Şartları ...

Milli Eğitim Bakanlığı bu yaz ilkini gerçekleştirdiği yaz okulları kurslarının talep görmesi üzerine 2023 yarıyıl tatilinde de “kış okulu” uygulamasını devreye sokarak bir ilke imza attı.

Milli Eğitim Bakanlığı yaz okulu versiyonunu gerçekleştirdiği projesinin talep görmesi üzerine 2023 yılı yarıyıl tatilinde “kış okulu” projesini devreye koydu. Bu cuma karne alarak karme sevinci yaşayacak olan milyonlarca öğrenci için yarıyıl tatilinde ücretsiz faydanalabilecekleri ingilizce, matematik, bilim, sanat kursları açılacak. Geçtiğimiz günlerde hem öğrenciler için hem öğretmenler için uzatmalı olarak başvuruları tamamlanan kış okulu projesi 21 Ocak’ta başlayacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek. Öğrenciler bir dersten günlük 2, haftada 10, toplam 20 saatlik programlara katılacak. İki kurs içinde başvuru yapmış bir öğrencinin haftalık 40 saat dersi olmuş olacak.