MEB, öğretmenlerin 2022 yılı il içi tayinlerini ne zaman gerçekleştirecek? Kılavuz, duyuru ve tayin takvimi ne zaman açıklanacak?

On binlerce öğretmen 2022 yılı öğretmenlerin isteğe bağlı il içi tayin duyurusu, kılavuz ve takvimini merakla beklerken mayıs ayının sonlarına yaklaştığımı şu günlerde Milli Eğitim Bakanlığından resmi bir açıklama gelmedi.

 Bilindiği üzere 2020 yılının mart ayında başlayan koronavirüs salgını sebebiyle 2020 ve 2021 yıllarında gerçekleştirilen il içi tayinler temmuz ayına sarkmıştı. Salgının büyük ölçüde etkisini kaybetmesi ve normalleşmenin özellikle eğitim öğretimde neredeyse tamamen sağlanması dolayısıyla il içi ve illerarası tayinlerin salgından önceki gibi gerçekleştirileceği tahmin ediliyordu.

 Salgın döneminde denk gelen il içi tayinlerde tayinlerin yaz tatiline gelmesi dolayısıyla öğretmenler büyük sorunlar yaşamış, 2022 yılında il içi tayinlerinin mayıs-haziran döneminde yapılacağı değerlendirilmişti.

 Milli Eğitim Bakanlığından herhangi bir duyuru veya açıklama gelmediğine göre il içi tayinler başta olmak üzere öğretmenlerin tüm tayinlerinin yaz tatilinde yapılacağı da neredeyse kesinleşmiştir. Aşağıda, 2018 yılından bu tarafa yapılan öğretmenlerin il içi isteğe bağlı tayin takvimleri yer almaktadır.

Öğretmen Yerdeğiştirme İl İçi İl Dışı Özür Grubu Telegram Grubu: https://tinyurl.com/y5olkcjv

2018 

2019

2020(Pandemi Dönemi)

2021(Pandemi Dönemi)

kaynak: ogretmenmeb.com

2021 İl İçi Atama Sonuçlarını Açıklayan İller - GÜNCEL LİSTE 2021 İl İçi Atama Sonuçlarını Açıklayan İller - GÜNCEL LİSTE

Öğretmen Yerdeğiştirme İl İçi İl Dışı Özür Grubu Telegram Grubu: https://tinyurl.com/y5olkcjv