Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek canlı yayında duyurdu. MEB ve SPK anlaşmaya vardı. Artık yeni eğitim öğretim yılında o derste olacak.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Bakan Şimşek canlı yayın sırasında okul müfredatına yeni bir ders kazandırılacağını açıkladı. MEB ve SPK çalışması başladı. Yeni eğitim öğretim yılında müfredata finans dersi eklenmesine karar verildi.

MEB öğretmenlerin mazerete bağlı yer değişikliği başvurularını ne zaman alacak? MEB öğretmenlerin mazerete bağlı yer değişikliği başvurularını ne zaman alacak?

Öğrencilerin okul hayatı tanıştıkları dönem itibariyle ekonomi becerisini oluşturarak finansal bilinç var edebilmek için ilk adım atıldı. Bakan Şimşek finansal okuryazarlığın müfredata eklenmesi için MEB ile SPK’nın çalışmalara başladığının müjdesini verdi. (mebhocam com tr)

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Finansal Okuryazarlık platformuna verdiği demeçte dikkat çeken o sözleri:

“Vatandaşlarımızın kaynaklarını hibe etmesini değil sermaye piyasalarına yönlendirmesini tercih ederiz. Borsa bir oyun alanı değil. Bilgiye analize dayalı değerlendirmeler üzerinden kararlar vermemiz lazım. Finansal okuryazarlığı müfredatı eklenmesi için MEB ve SPK ile çalışıyoruz.”

Öğretmenlerin İl içi yer değiştirme sonuçlarını (takip) için TIKLAYINIZ

Öğretmenlerin İl İçi ,İller Arası, Özür Grubu Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 

Editör: Admin0 Admin0