İl dışı tayin başvuruları başladı, başvuruları ne zaman sona erecek? İl dışı tayin başvuruları başladı, başvuruları ne zaman sona erecek?

LGS'de en başarısız olduğumuz ders belli oldu

2 Haziran tarihinde düzenlenen LGS kapsamındaki merkezi sınav sonuçları 28 Haziran tarihinde açıklandı. Açıklanan sınav sonuçları neticesinde yapılan analizler en başarılı ve en başarısız olduğumuz dersleri bize gösterdi.

LGS sonuçları dikkate alınarak yapılan analizlerde din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil olmak üzere sadece iki dersin testinden öğrenciler %50'nin üzerinde başarı ortalaması yakaladı.
En düşük başarılı ortalaması ise 32.68 ile matematikte oldu. Yabancı dildeki başarı ise %52 dolaylarında seyretmektedir.

Öğrencilerin yabancı dildeki ortalamalarını yüksek çıkmasının sebebi ise özel okulların etkisi olduğu düşüncesi eğitim çevrelerinde hakimdir. Buradan da anlaşılacağı üzere sınavda yüzdelik dilimi artıracak olan en önemli dersin matematik olduğu görülebilecektir.

Yıllardır devam eden İngilizce dersindeki düşük ortalama serisi bu yıl kırılmış durumda. Bunda Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı tedbirlerin de çok önemli bir payı bulunmaktadır. (kaynak: ogretmenmeb com tr)

Editör: Admin0 Admin0