Antalya’nın Serik ilçesinde bir lisede Kur'an-ı Kerim'i tekmeleyen gençler disipline sevk edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da okul hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Antalya'nın Serik ilçesindeki Atatürk Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencilerinden 4 öğrencinin 2 Haziran 2022 tarihinde yere düşen kitabı tekmelediği ve parçalandığı 3 Haziran 2022 tarihinde sınıf öğretmenlerine bildirildiği,

Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde öğrencilerin tespit edildiği, olayla ilgili kısa bir video kaydı bulunduğu, Söz konusu kitabın Mealli Kur'an-ı Kerim olduğu anlaşıldığı, olayla ilgili gerekli tutanak tutulduğu, öğrencilerin ailelerine bilgi verilerek okula çağırıldığı ve disiplin işlemlerinin başlatıldığı belirtildi.

Ayrıca; konu olayla ilgili İnceleme/Soruşturma yapmak üzere Eğitim Müfettişi görevlendirildi. 

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklama:

"Bir lisemizde bazı öğrencilerin sınıfta Kur'an-ı Kerim'e yönelik kabul edilemez davranışlarda bulunduğuna ilişkin sosyal medyaya yansıyan görüntülerle ilgili olarak olaya karışan öğrenciler hakkında disiplin işlemleri başlatılmıştır.
 
Söz konusu olaya ilişkin ayrıca ivedilikle Bakanlık müfettişi görevlendirilerek inceleme ve soruşturma da başlatılmış olup süreç, Bakanlığımızca yakinen takip edilmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Editör: Admin Admin