MEB tarafından alan değişikliği başvuru şartları açıklandı.

MEB tarafından yapılan açıklama ile 2024 yılı alan değişikliği detayları duyuruldu. Peki kimler alan değişikliği başvurusu yapabilecek? Detaylar Ogretmenmeb.com'da...

Bakanlığımızda kadrolu olarak görev yapan öğretmenlerden adaylıkları kaldırılmış olmak şartıyla;
-    Öğrenimine uygun alanı dışında bir başka alana atananların,
-    Öğrenimleri birden fazla alana kaynak teşkil edenlerin,
-    Görev yaptığı alan dışında başka bir alana kaynak olan lisans düzeyinde yükseköğretim bitirenlerin
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları ile eki çizelge doğrultusunda, mezun oldukları yükseköğretim programına göre atanabilecekleri alanlara atanmak üzere alan değişikliği başvuruları alınacaktır.
Ayrıca sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta iken Personel Genel Müdürlüğü ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programını başarıyla tamamlayanların da özel eğitim alanına atanmak üzere alan değişikliği başvuruları alınacaktır.
Alan değişikliğine bağlı yer değiştirme işlemleri aşağıda yapılan açıklamalar doğrultusunda D. Başvuru ve Atama Takvimi’nde belirtilen süre içerisinde gerçekleştirilecektir.

Öğretmenlere 3 YENİ Sınav Görevi! 2024 Temmuz ZAMLI Salon Başkanı ve Gözetmen Ücretleri Öğretmenlere 3 YENİ Sınav Görevi! 2024 Temmuz ZAMLI Salon Başkanı ve Gözetmen Ücretleri

DİKKAT! Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken öğretmen kadrosuna atananlardan başvurunun son günü itibarıyla; 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4’üncü maddesi kapsamında öğretmen kadrosuna atananlar bakımından bir yıllık çalışma süresini doldurmayanlar ile 7433 sayılı Kanun kapsamında öğretmen kadrosuna atananlar bakımından sözleşmeli ve kadrolu toplam dört yıllık çalışma süresini doldurmayanlar bu duyuru kapsamında başvuruda bulunamayacaktır.

DİKKAT! Öğretmen ve eğitim kurumu yöneticilerinden diplomalarında yazılı yan alanlarına ya da aylık karşılığı okutabilecekleri derslerin bulunduğu alanlara geçmek isteyenlerin başvuruları ile mezuniyetleri itibarıyla atanmaları Talim ve Terbiye Kurulunun 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kararında farklı bölüm mezunlarınca ihtiyacın karşılanamaması şartına bağlı (ikinci öncelikli) olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

MEB ALAN DEĞİŞİKLİĞİ DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: ogretmenmeb com

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin Admin