Mezunlarının işsiz kalmayacağı üniversite bölümleri açıklandı Mezunlarının işsiz kalmayacağı üniversite bölümleri açıklandı

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre, 2023-2024 eğitim öğretim yılı karneleri 14 Haziran 2024 Cuma günü dağıtılacak.

Karneler genellikle sabah 09:00 ile 10:30 saatleri arasında dağıtılırken, öğlenci öğrenciler ise karnelerini 11:00 ile 12:00 saatleri arasında alabilecekler.

14 Haziran'da son ders zilinin çalmasıyla, MEB'e bağlı 20 milyondan fazla öğrenci karne alarak yaz tatiline girecek. Karneler, sabah 8.30'dan itibaren dağıtılacak. Bu yıl eğitim sisteminde yapılan değişiklikler arasında devamsızlık koşullarının yeniden düzenlenmesi, sınıf tekrarı ve 50 ortalama ile sınıf geçme uygulamasının kaldırılması yer alıyor. Ayrıca, ortaokul ve liselere yeni seçmeli dersler eklendi ve "veli randevu sistemi" dijital ortamda hayata geçirildi.

14 Haziran'da son ders zilinin çalmasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyondan fazla öğrenci karne alarak yaz tatiline girecek. Karneler sabah saat 8.30 itibariyle okul yönetimlerinin belirlediği saatlerde dağıtılacak.

Bu yıl Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in talimatıyla eğitim sisteminde önemli değişiklikler yapıldı; liselerde devamsızlık koşulları yeniden düzenlendi sınıf tekrarı geri geldi ve 50 ortalama ile sınıf geçme uygulaması kademeli olarak kaldırıldı. Ayrıca ortaokul ve liselere yeni seçmeli dersler eklendi ve velilerin öğretmenlerle görüşmelerini dijital ortamda yapmalarına olanak tanıyan "veli randevu sistemi" devreye sokuldu.

Editör: Admin0 Admin0