İşte ek derslerin geç yatmasının sorumlusu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ay maaş karşılığı üzerinde derse giren öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapılmaktadır. Her ayın ilk haftasında hesaplara geçmek zorunda olan ek ders ücretleri neden gecikmektedir? Sorumluları kimlerdir? Tüm detayları ile haberimizde...

Aslında bakarsanız söz konusu ek ders ücretlerinin geç yatmasının en küçük sebebi şahsi hatalardır.
Kurumlar tarafından il ve ilçe muhasebe müdürlüklerine gönderilen ek ders ücretleri puantajları Belirli bir zaman diliminde hazırlanıp il ve ilçe muhasebe bürolarına gönderilmek zorundadır.

Okul yöneticileri bu konuda zamanı esnetemezler. Söz konusu gecikmelerin yaşanması durumunda okul yöneticilerinde soruşturma açılabilir. Okul yöneticilerinin elinden çıkan ek ders ücreti bordroları il ve ilçe muhasebe servisleri tarafından incelenip kontrol edilir. Söz konusu gecikmenin en büyük sebeplerinden biri bu inceleme ve kontrol çalışmalarıdır. İnceleme ve kontrol çalışmalarının ardından malmüdürlüklerine gönderilen ek ders ücretleri malmüdürlükleri tarafından da incelenir.Söz konusu incelemenin ardından ek ders ücretleri anlaşmalı olunan bankaya yönlendirilir. İlgili yönlendirme neticesinde bir süre de bankada bekleyen ek ders ücretleri bankanın vereceği tarih itibari ile hesaplara geçirilir.

Öğretmenlerin Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği Kaç Lira Olacak? Öğretmenlerin Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği Kaç Lira Olacak?

En büyük gecikmenin sebebi bankaların söz konusu ek ders ücretlerini okul hesaplarına aktarması işlemi sırasında gerçekleşir.Lakin gecikmeler maaş haftasının denk geldiği haftaya sarkıtılamaz. Söz konusu gecikmenin sürekli yaşandığı yerlerde, yetkili sendikanın konu ile ilgili şikayette bulunma hatta dava açma hakkı bile vardır. (kaynak: ogretmenmeb com tr)Öğretmen Gündemini Telegramdan Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Editör: Admin0 Admin0