Elinde altın olanlar dikkat! Ünlü isim Eylül ayını işaret ederek rekor sinyali verdi…

Piyasalarda dalgalı bir Ağustos ayı geride kaldı. Bugün itibarıyla da Eylül ayına girildi. Yatırımcıların beklentisi artarken ünlü isimiden dikkat çeken yorum geldi. Uzman, elinde altın olanlara hangi mesajları verdi?

Enflasyona karşını kendini korumak isteyen vatandaş farklı yatırım araçlarını tercih ediyor. Bu dönemde altın güvenli liman olurken, borsadaki yükseliş nedeniyle yatırımcıların akın ettiği bir yatırım aracı oldu.

Döviz tarafında yine ilk tercih ise dolar ve euro oldu. Emtia ve dövize nazaran Borsa İstanbul bu dönemin en çok kazandıran aracı oldu. Fakat güvenli yatırımı için yastık altında en çok gram altın yer aldı. Para Piyasaları ve Altın Uzmanı İslam Memiş ise, Eylül ayının gelmesiyle birlikte önemli uyarıda bulundu.

İslam Memiş’ten altın uyarısı

Altının ONS fiyatı Ağustos ayında aşağı ve yukarı hareketleriyle dikkat çekti. Ağustos ayının sonlarına doğru ONS altın 1.915 dolar seviyelerine kadar geriledi. Burada alıcıların devreye girmesiyle yukarı çıktı.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcılar için gram altında rekora işaret etti. Elinde altını bulunduran vatandaşı uyaran Memiş şunları söyledi;

Altın ONS’u 1914'ten kapanmıştı geçen hafta. Bu güçlü bir kapanıştı. Doların değer kazanmasına rağmen, endeksin 104.32'ye yükselmesine rağmen, ons altının 1900 üzerinde kapanış gerçekleştirmesi, 2-3 haftalık süreçte ons tarafında 2000 dolar üzerinde hareketler görünce şaşırmamamız gerektiğini gösteriyor. 2-3 hafta içinde 2000 üzerinde ataklar görme ihtimalimiz güçlendi. Elinde altın bulunduran beklemeye devam etmeli. Büyük bir ihtimalle ya Eylül ortaları ya da Eylül sonlarına tekabül edecek. Bakalım, gram altın ve dolar TL nerede olacak.

Gram altın TL 1700'ün altına sarkmıştı. Çünkü dolar kurunda sert düşüşler görmüştük. Gram altın almaya devam edin, yıl sonu öngörüm 1880 demiştim. Bu kırılırsa belki 2000 liranın yolu bile açılacak. Bu seviyelerden gram altın almak bence mantıklı. Serbest piyasalarda 1698 lira seviyesinde. 1700 altında bir rakam var. Gram altın çok gerilemek istemiyor. Ons altındaki yükseliş başladığında, ekim ayı itibarıyla 1800'lü rakamları görmeye başlayacağız. 1700 lira altındaki rakamlar kalıcı değil.

kaynak: kamuajans.com

NOT: Yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir. İlgili kişinin kendi görüşleridir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik

Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Editör: Admin0 Admin0