İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün Milletvekilliği Aday Adaylığı için görevinden istifa etti. Peki Gün, hangi partiden aday olacak?

Milletvekili aday adaylığı için müracat edecek olan devlet memurlarının bugün saat 17:00'a kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekiyordu.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimler öncesinde siyasette haraketlilik devam ediyor. Milletvekili aday adaylığı için müracat edecek olan devlet memurlarının bugün saat 17:00'a kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekiyordu. Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün bu süreçte görevinden istifa etti. Aziz Gün'ün Milliyetçi Haraket Partisinden Erzincan Milletvekili Aday Adaylığı için müracat edeceği gelen bilgiler arasında.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Yapılan Açıklama:

1992 yılından itibaren şehrimizde öğretmen, müdür yardımcısı, okul müdürü, şube müdürü olarak eğitimin her kademesinde büyük hizmetleri olan Şubat 2014'ten itibaren il millî eğitim müdürlüğü vazifesini başarı ile yürüten bu süre zarfında şehrimize eğitim alanında birçok birinciliğin kazandırılmasında önemli rolü olan İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz Gün 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerinde aday adayı olmak için görevinden istifa etti. "Eğitim Şehri Erzincan", "Eğitimin Odak Noktası Erzincan" ve "Başarı Üreten Şehir Erzincan" mottoları ile Erzincan eğitimine ufuk çizen, yön veren;  9 yıl gibi uzun sayılacak bir süre Erzincan eğitim camiasına liderlik yapan Aziz Gün, personelimizi odalarında ziyaret ederek çalışanlarla vedalaştı. Vefa yüklü anların yaşandığı veda ziyaretinde İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Murat Demir, milli eğitim müdürlüğü adına Erzincan'ımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Sayın Aziz Gün'e şükranlarını ileterek çiçek takdim etti.

 

Editör: Admin Admin