İl Milli Eğitim Müdürü görevden alındı! Yeni İl Müdürü Atandı

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü’nün katıldığı bir programda velilerin öpretmenleri denetleyebileceklerine dair yaptığı bir konuşma sonrası MEB tarafından görevden alındı.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü’nün geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda yaptığı açıklamalar sonucunda MEB tarafından görevine son verildi. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü, katıldığı programda velilerin öğretmenleri bir denetleyici gibi denetleyebileceklerini söylemiş, akabinde gelen şikayetler sonucunda öğretmenlerin işten de atılabileceğine dair açıklamalarda bulunduğu o anlar sosyal medyanın gündemine düşüp öğretmenler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.
Bu olayın akabinde, Milli Eğitim Müdürlüğü Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü’nü görevinden alarak yerine bir başkasını geçirdi.
Sosyal medyadan gelen tepkilerin ardından görevden alma haberinin gelmesi sevindirdi. Öğretmenlik mesleğine duyulan saygının yitirilmediği, gelecek nesillere bilgi aşılayan değerli öğretmenlerimizin görüşlerinin önemsendiği bir gelecek umulmakta. (kamudanhaber.net)

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Yapılan Açıklama:

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde Devir Teslim Töreni Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Görevinden İstifa Etti İl Milli Eğitim Müdürü Görevinden İstifa Etti

İlimizde İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve atanan Sayın Bahameddin Karaköse daha önceki İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan Teltik'ten görevi devraldı. Sayın Karaköse'nin göreve başlaması dolayısıyla yapılan devir teslim töreninde Sayın Karaköse ve Teltik'in yanı sıra İl Millî Eğitim Müdürlüğünde görevli idareciler de hazır bulundu. İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Bahameddin Karaköse hizmetlerinden dolayı Sayın Ayhan Teltik'e teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi. Sayın Ayhan Teltik, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından idareci ve personelle vedalaşıp kurumdan ayrıldı.