İl içi tayin başvuruları alınmaya başlandı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde özel program uygulayan Proje Okulu olarak isimlendirilen Sınavla öğrenci kabul eden okullar için öğretmen başvuruları başladı. Okulların bünyelerinde yer alan boş normlar dikkate alınarak öğretmenler tercihlerde bulunabilecekler. Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı proje okullarında öğretmen atama kılavuzunu yayınladı. Söz konusu Kılavuz gereği alanlarında ihtiyaç bulunan okulları öğretmenler seçebilecekler. Özel program uygulayan proje okullarına atanmak isteyen öğretmenler için başvuru şartları aşağıdadır.

Başvuru şartları

Talip Geylan'dan proje okullarına atama açıklaması Talip Geylan'dan proje okullarına atama açıklaması

a. Okul/kurumlarda 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının memur ve sözleşmeli personel kapsamında öğretmen olarak görev yapmak.

b. Adaylık süresi dâhil en az dört yıl öğretmenlik yapmak.

c. Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen yerler dışındaki proje okullarına atanacaklar bakımından, ilgili mevzuatına göre zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış, erteletmiş ya da bu yükümlülükten muaf tutulmuş olmak.

ç. Öğretmen ihtiyacının adaylık süresi dâhil en az dört yıl öğretmenlik yapmış olanlardan karşılanamaması durumunda bu süre dikkate alınmaksızın diğer şartlara göre, bu şekilde de ihtiyacın karşılanamaması hâlinde ilk atama yoluyla karşılanabilecektir.

d. Öğretmen ihtiyacı, öncelikle proje okulunun bulunduğu ildeki okul/kurumlarda görev yapan öğretmenler arasından atama yapılarak karşılanacaktır.

Başvurular mebbis üzerinden yapılacaktır.

Başvuru ve Atama Takvimi

Başvuruların İl Millî Eğitim Müdürlüklerince onaylanması 7 Mayıs 2024

Öğretmen atama sonuçlarının ilanı 10 Mayıs 2024

Tebligat ve ilişik kesme işlemleri 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren
kaynak: öğretmenmeb

Öğretmenlerin yer değiştirme (tayin) Telegram kanalına katılmak için TIKLAYINIZ
Editör: Admin0 Admin0