Hangi okulda oy kullanacağım sorusu cevap buldu. 2023 seçimlerinde sandık başına gidecek kişiler e-Devlet seçmen sandık sorgulama işlemi yapıyor. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimleri’nde oy kullanılacak okul, sandık ve sıra bilgileri erişime açıldı. Aynı hanede oturan seçmenlerin sıra numarası peş peşe olacak. Peki, hangi okulda oy kullanacağım? İşte e-Devlet seçmen sandık sorgulama ekranı!

Hangi okulda oy kullanacağım? 2023 seçimleri e-Devlet seçmen sandık sıra no sorgulama ekranı erişime açıldı. Vatandaşlar T.C. Kimlik numarası ve e-Devlet şifresiyle giriş yaparak oy kullanacağı okulu öğrenebilecek. İşte, hangi okulda oy kullanacağım sorusunun cevabı!

HANGİ OKULDA OY KULLANACAĞIM?

Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra 14 Mayıs 2023 seçimlerinde oy kullanacağız okul, sandık numarası ve sıra numarası hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ekrandan sadece kendiniz için değil aynı hanede oturan seçmenlerin oy kullanacağı yeri de öğrenebilirsiniz.

E-DEVLET SEÇMEN SANDIK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

EVE SEÇMEN KAĞIDI GÖNDERİLECEK Mİ?

Yurt içindeki seçmenler, nerede oy kullanacağını YSK'nin internet sitesi, mobil uygulaması ya da kurulun 444 9 975 çağrı merkezinden de öğrenebilecek

Seçmenlerin nerede oy kullanacağı adreslere gönderilecek seçmen bilgi kağıtlarında da bulunacak.

Yurt dışı seçmen kütüklerine kayıtlı seçmenler ise sandık kurulacak temsilcilikler ve gümrük kapılarının adres ve oy kullanma tarihi bilgilerine YSK'nin internet sitesinden ulaşabilecek.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

Editör: Admin Admin