İstanbul Güngören'de, peyzaj çalışması sırasında parktan geçen Türkçe öğretmeni Osman Pat'a çarparak ölümüne neden olan hafriyat kamyonu şoförü Ahmet Çakır tutuklandı. Çakır'ın ifadesinde, "Kör noktada kaldığı için onu göremedim" dediği öğrenildi.

İstanbul'un Güngören ilçesinde bir öğretmen, parkta hafriyat kamyonunun çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Öğretmenin ölümüne neden olan kamyon şoförü tutuklandı.

Olay, 10 Aralık'ta Mehmet Akif Caddesi üzerindeki parkta meydana geldi.

Bahçelievler Kemal Hasoğlu İmam Hatip Ortaokulu'nda Türkçe öğretmeni olan Pat, peyzaj çalışması yapılan parktan geçerken Ahmet Çakır’ın kullandığı hafriyat kamyonunun altında kaldı.

Çevredeki diğer işçilerin fark etmesi üzerine polise ve sağlık ekiplerine bilgi verildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Pat'ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan Osman Pat'ın cenazesi yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Pat, memleketi Mersin’de toprağa verildi.

KAMYON ŞOFÖRÜ TUTUKLANDI

Kamyon şoförü Ahmet Çakır, gözaltına alındı. Çakır, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece 'Taksirle ölüme sebebiyet verme' suçundan tutuklandı.

''KÖR NOKTADA KALDIĞI İÇİN GÖREMEDİM''

Çakır'ın ifadesinde, "Peyzaj işi için parkta çalışıyordum. Kullandığım hafriyat kamyonuyla geriye doğru manevra yapıyordum. Bu esnada etraftan bağırmaya başladılar. Ben de bunun üzerine kamyonu durdurdum. Aşağıya indiğimde bir kişinin yerde yattığını gördüm. Çarptığımdan haberim yoktu. Kör noktada kaldığı için göremedim. Ona benim çarptığımı sonradan öğrendim. Bilerek çarpmadım" dediği öğrenildi.

Kaynak: DHA

Editör: Admin Admin