Gram altında 2 bin TL için son viraj: Piyasa uzmanı Hatice Kolçak altın fiyatlarında kritik detayı paylaştı!

Gram altında 2.000 TL seviyesi için kritik döneme girildi. Altın yatırımı olanlara ünlü piyasa uzmanı Hatice Koçak’tan kritik uyarılar geldi. Gram, çeyrek ve ons altında son durum ne? İşte detaylar…

Temmuz'da asgari ücrete zam yapılacak mı? Resmi Açıklama Temmuz'da asgari ücrete zam yapılacak mı? Resmi Açıklama

Altın fiyatları son dönemde bir yanan ABD Merkez Bankası (FED) tarafından alınan faiz kararları, diğer yandan küresel gelişmeler sonrasında çalkantılı bir döneme girdi. Altında yaşanan dalgalanmalar sonrasında yurt içinde de hem dolar kurundaki yükseliş hem de diğer etkenler altında baskılanmaya neden oluyor.

Altın piyasalarının seyrine dair önemli ekonomik değerlendirmelerde bulunan Finans Uzmanı Hatice Kolçak, gram altının yakın dönemde ulaşabileceği yeni seviyeleri değerlendirdi. FED’in yeni faiz kararı sonrası oluşan tablo hakkında kritik uyarılarda bulundu.

UZMAN İSİMDEN KRİTİK GRAM ALTIN TAHMİNİ!

FED’in geçtiğimiz hafta itibariyle açıkladığı faiz kararı sonrasında altın başta olmak üzere birçok piyasada yeni yön arayışı baladı. Faizleri 5,25 – 5,20 seviyesinde sabit bırakan FED’in ardından altında da tahminler değişti.

Ünlü Ekonomist Hatice Kolçak, ons altının fiyatlarının 1.925 dolar, dolar/TL’nin ise 27,14 lira seviyelerinde odluğunun altını çizerek hem altın hem de dolarda ucuzlamaya dikkat çekti. Gram altında orta ve uzun vade için önemli bir alım fırsatı oluştuğunu aktaran Kolçak, yıl sonu gram altında 1.800 TL – 2.000 TL seviyelerinin hedeflendiğini aktardır.

ALTIN NE ZAMAN YÜKSELECEK?

Altının yükselişe geçeceği kritik viraj hakkında da değerlendirmelerde bulunan Hatice Kolçak, yükselişin olması için bazı seviyelerin geçilmesi gerektiğini aktardı. Özellikle 1.945 dolar ve 1.985 dolar seviyelerinin önemli olduğunu aktardır. 1.900 doların psikolojik sınır olduğunu söyleyen Kolçak, aşağı yönde ise 1.884 dolar seviyesine işaret etti.

ALTIN PİYASALARINDA SON DURUM NE?

23 Eylül Cumartesi itibariyle kapalı olan piyasalarda altın fiyatları son kapanıştan işlem görmeye devam ediyor. Gram altın hafta sonu itibariyle 1.689 TL seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altında 2.817 TL ekran fiyatıyla dikkat çekiyor. Ons altın ise son kararların ardından 1.925 dolar seviyesini takip ediyor.

kaynak: kamuajans.com

NOT: Belirtilenler tamamen ilgili kişinin kişisel görüşüdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Editör: Admin0 Admin0