2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimi belli oldu 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimi belli oldu

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 13.10.2023 tarih ve ''13-17 Kasım 2023 Mesleki Çalışma Dönemi'' konulu yazısıyla ara tatildeki mesleki çalışmaların okulda yüz yüze olacağı açıklanmıştı. İlgili yazı için TIKLAYINIZ

Uzun bir süredir ara tatildeki mesleki çalışmalar uzaktan online olarak yapılıyordu. Bu sebeple öğretmenler ara tatil için farklı planlar yapmışlardı. MEB'in bu kararı öğretmenlerin ciddi tepkisine neden oldu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sosyal medya üzerinden çok sayıda kararı öğretmenlerle paylaşmış durumda. Özellikle ''Öğretmenler Odası Buluşmaları''nı dayanak göstererek alınan birçok karar Bakan Tekin tarafından sosyal medya üzerinden açıklandı.

Zorunlu hizmet affı, 2. il içi ve il dışı yer değiştirmeler, sınav ücreti alınmaması kararı vs tamamı Bakan Tekin tarafından Twitter üzerinden açıklanmıştı.

Bu sebeple öğretmenlerde yine aynı beklenti oluşmuş  durumda. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenler arasından oluşan huzursuzluğu ve kendisine ulaşan tepkileri dikkate alarak seminerleri okulda yapma kararında vazgeçebilir.

ogretmenmeb.com'un haberine göre önümüzdeki birkaç gün içinde Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in Twitter üzerinden online/çevrim içi mesleki çalışma kararını açıklayabileceği belirtiliyor.

Konuyla ilgili gelişmeleri takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz...

kaynak: ogretmenmeb.com

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0