İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE

Bakanlığımız kadrolarında görev yapan öğretmenlerin 2023 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri için hazırlanan duyuru, 10.07.2023 tarihli ve 79550597 sayılı yazımız ekinde valiliklere gönderilmiştir.

2023 Yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerine ilişkin atamalar, 20 Temmuz 2023 tarihinde valiliklerce gerçekleştirilecektir.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkındaki 1 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin “Öğretmenlerin emekliliği” başlıklı 331 inci maddesinin birinci fıkrasında: “Öğretmenlerin emeklilik işlemleri Haziran ve Temmuz ayları içinde yapılır…” denilmektedir.

Bu bağlamda 2023 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işleminde emekli olacak öğretmenlerin yerlerine de atama işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için atama işleminin yapılacağı tarih olan 20 Temmuz 2023 tarihine kadar emeklilik onayları alınan ve kendilerine tebliğ  edilerek ayrılış işlemi bildirilen öğretmenlerin MEBBİS’te emeklilik durumlarının işlenerek eğitim kurumlarının normlarının boşaltılması önem arz etmektedir.

Bilgilerini ve öğretmenlerin emeklilik işlemlerine ilişkin yukarıda açıklanan işlemlerin aksatılmadan ivedilikle tamamlanması için gerekli tedbirlerin alınmasını rica ederim.

--------

Öğretmenlerin il içi kontenjan listelerini aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz...

Öğretmenlerin içi yer değiştirme ihtiyaç listeleri için TIKLAYINIZ

Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik

Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Editör: Admin Admin