Eğitime hazırlık ödeneği ne zaman yatacak? Rakam arttırılacak mı? İşte cevabı

HAZIRLIK ÖDENEĞİ NEDİR?

Milli Eğitim çevrelerinde kırtasiye parası olarak bilinen ve öğretmenlerin ki- tap, kırtasiye malzemesi gibi temel gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan öğretim yılına hazırlık ödeneği, Devlet Memurları Kanunu'nun ek 32. maddesinde düzenlenmiştir.

HAZIRLIK ÖDENEĞİ ARTTIRILACAK MI?

Geçen yıl 1250 tl olarak yatırılan eğitim ödeneği bu yıl öğretmenlere 1325 lira olarak yatırılacak. Bu rakamın geçen yıla göre alım gücünü korumadığı bu ödeneğin arttırılması öğretmenlerin talebinde. Çoğu kırtasiye kalemleri 2-3 kat artmış durumda. Konu hakkında yetkili sendika Eğitim Bir Sen Çalışma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığına başvuruda bulunmuş durumda. Eğitim Bir Sen yaptığı açıklamada eğitim ödeneğinin en az Tüfe oranında arttırılmasını talep ediyor. Bu başvuru nasıl sonuçlanacak, haklı talep karşılık bulacak mı? sorusunun cevabını ilerleyen günlerde öğreneceğiz.

📌Türkiyenin En Büyük UZMAN ÖĞRETMEN ve BAŞÖĞRETMEN paylaşım grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenlik

📌Uzman Öğretmenlik-Başöğretmenlik Sınavı Soru Çözüm grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenliksorucozum

Her eğitim yılının başında ödenmeye başlanan eğitime hazırlık ödeneği, bu yıl da Eylülün ilk haftasından başlayarak son haftasına kadar yer yer değişiklik göstererek hesaplara yatırılması bekleniyor.

kaynak: mebpersonel.com

Editör: Admin0 Admin0