Öğretmenlerin içi yer değiştirme ihtiyaç listeleri için TIKLAYINIZ

Eğitim-Bir-Sen: "İl içi yer değiştirme takviminde 31 Aralık tarihi esas alınmalıdır!

Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak 2023 yılı öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri başvurusu için aranan üç yıllık çalışma süresinin hesabında 31 Aralık tarihinin esas alınması konusunda düzenleme yapılmasını talep ettik.

Personel Genel Müdürlüğü’nce 10 Temmuz 2023 tarihinde “2023 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu” yayımlanmıştır. Söz konusu duyuru ekinde, yer değiştirme kılavuzunda, bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin, 2023 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri başvurusu için 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak şartı aranmaktadır. Ancak, çoğunlukla yaz tatili dönemlerinde, eğitim-öğretim yılına başlanmadan evvel gerçekleştirilen öğretmen ilk atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması başta olmak üzere, çeşitli nedenlerle 30 Eylül tarihinden sonra sonuçlandırılabildiği, çok sayıda öğretmenin atama kararnamelerinin bu tarihten sonra düzenlendiği ve fiilen görevlerine geç başlayabildikleri bilinmektedir.

Nitekim daha önceki yıllarda bu gerekçelerle, bakanlık tarafından yapılan il içi yer değişikliği işlemlerinde üç yıllık çalışma süresinin hesabında 31 Aralık tarihi esas alınmıştır.

Bu nedenle, bakanlık, 2023 yılı öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri başvurusu için aranan üç yıllık çalışma süresinin hesabında 31 Aralık tarihini esas almalıdır.

Millî Eğitim Bakanlığı’na yaptığımız başvuru için tıklayınız

-------

Yer değiştirme duyurusu için tıklayınız.

Öğretmenlerin içi yer değiştirme ihtiyaç listeleri için TIKLAYINIZ

Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik

Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Editör: Admin Admin