Daha önce Eğitim Bir Sen taslağında yer alan aşağıdaki madde geçtiğimiz günlerder çok konuşulmuştu...

Taslakta yer alan o madde: Eğitim kurumu yöneticileri ile öğretmenlerin haftalık çalışma süresi 40 saat olmalı; eğitim kurumlarının ve eğitim-öğretim hizmetlerinin özellikleri dikkate alınmak suretiyle haftalık 40 saati aşmamak üzere farklı çalışma süreleri tespit olunabilmesinin yanı sıra ücret ödenmeksizin haftalık 40 saati aşan çalıştırma veya görevlendirme yapılmamalıdır.

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayladan açıklama geldi. Sayın Yayla sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

KİK toplantımızda YHS ve Memurlarımız için imza altına aldığımız görevde yükselme sınavını anlayamayan art niyetli zihniyetten meslek kanunu tasarımızdaki kamu çalışanları için angarya ve fazla çalışmanın önüne geçmek için mevcut DMK’daki cari hükmü anlamasını beklemiyoruz. Öğretmenin mesaisi branşı itibari ile girebileceği ders yüküdür. Bu da “MEB Ders ve Ek ders saatlerine ilişkin kararla” düzenlenmiştir. Taslak teklifimiz DMK’daki 40 saati aşan çalıştırma veya görevlendirme yapılamayacağı hükmünün boşluk bırakmamak adına özel kanunumuza aktarımıdır. (kaynak: kamuajans.com)📌 Türkiyenin En Büyük UZMAN ÖĞRETMEN ve BAŞÖĞRETMEN paylaşım grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenlik

📌Uzman Öğretmenlik-Başöğretmenlik Sınavı Soru Çözüm grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenliksorucozum

Editör: Admin0 Admin0