2024 yerel seçimleri yaklaşırken siyasi kulislerdeki hareketlenme de tüm hızıyla sürüyor. Özellikle AK Parti'nin iki büyük kent için aday belirleme süreci mercek altında. 7 Ekim kongresi öncesinde partinin bu iki kentte hangi isimlere şans vereceği merakla bekleniyor. Bu süreçte, parti içerisinde yapılan anketin detayları da gün yüzüne çıktı.

İstanbul ve Ankara'da Ankette Öne Çıkan İsimler

İstanbul'da Favori İsimler

  • Murat Kurum
  • Süleyman Soylu
  • Fahrettin Koca
  • Tevfik Göksu

Ankara'da Listenin Başındakiler

  • Süleyman Soylu
  • Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altıok
  • Murat Kurum

Listede Dikkat Çeken Detaylar

İki önemli şehirde yapılan anket sonuçlarına göre, eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum İstanbul'da birinci sırada yer alırken; eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Ankara'da en çok istenen isim olarak öne çıktı.

Fakat, burada ilginç bir detay var: Soylu, İstanbul listesinde ikinci sırada yer alırken; Kurum, Ankara'da üçüncü sırayı aldı. Bu durum, her iki ismin de seçmen tarafından oldukça benimsendiğini gösteriyor.

Aday Adaylarından Ne Yanıt Geldi?

Anket sonuçlarında İstanbul'da adı geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kent için adaylık düşüncesinin kafasında olmadığını ve sağlıkla ilgili işlere odaklanacağını belirtti. Süleyman Soylu'nun da adaylık ya da partide herhangi bir görev düşüncesi olmadığı bilgisi alındı.

Aday Açıklaması Ne Zaman?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın incelediği anket sonuçları, 7 Ekim kongresinin ardından masaya yatırılacak. Edinilen bilgilere göre, AK Parti'nin bu iki büyük kent için adaylarını 1 Aralık'ta açıklaması bekleniyor.

kaynak: https://kamudanhaber.net/

Bir diğer haber de İstanbul için kulislerde Murat Kurum, Tevfik Göksu, Şadi Yazıcı, Fahrettin Koca ve Hilmi Türkmen isimleri ön plana çıkıyor.

Editör: Admin0 Admin0