Asgari ücret artışından sonra memur maaşı zamlarına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçim döneminde açıkladığımız memur maaşları ile ilgili sözleri de inşallah yerine getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ardından ilk kez partisinin TBMM grup toplantısında ekonomik gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Memur maaşları ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı, "Seçim döneminde açıkladığımız memur maaşları ile ilgili sözleri de inşallah yerine getireceğiz." ifadelerini kullandı.

Enflasyonla mücadelede kararlılık mesajı veren Erdoğan, "Enflasyonla mücadele konusunda kararlı adımlar atacağız. Çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Geçici düzenleme ile yenilenen kira artırım oranını 25 ile sınırlamıştık. Yenilenecek sözleşmeler içinde aynı uygulamayı sürdüreceğiz" dedi.

Erdoğan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Kabinemizin teşekkülü ile vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya başladık. Arpa ve buğday alım fiyatlarımız ile çiftçilerimizi sevindirdik. Toplumun çeşitli kesimlerine müjdelerimizi paylaştık.

ASGARİ ÜCRET YÜZDE 107 ORANINDA ARTTI

Asgari ücret komisyon görüşmeleri dün uzlaşma ile gerçekleşti. Asgari ücreti brüt 13 bi 400 liraya, net tutarı 11 bin 400 liraya yükselttik. Geçtiğimiz yıla göre yüzde 107 oranında yükselttik.

Kaynak: haber7.com

Editör: Admin Admin